A STORY OF POLISH JAZZ: Marek Karewicz

przygotował: Andrzej Rumianowski 2a510Marek Karewicz, Guru polskiej fotografii jazzowej. Mistrz fotografii chwytającej emocje, pokazujący chwile, które trwają tak krótko. Kiedyś powiedział: - “Teraz fotografowie mają aparaty robiące 6 zdjęć na sekundę, a ja miałem 12 zdjęć, ale nie na sekundę, tylko na rolce filmu”. Lubi śmiać się z innych, ale umie śmiać się z siebie: - “Ray Charles powiedział kiedyś do mnie: Marek, nikt mi nie zrobił tak dobrej fotografii jak ty,........ tylko że Ray Charles był niewidomy.”   Gdy ja Markowi pokazywałem fotografie do mojej wystawy i przy jego zdjęciu zapytałem: -„A tego znasz?” Marek kręcąc głową po chwili odpowiedział: -„Nie znam, ale słyszałem coś o nim,....... nic dobrego”. Fotografię wykonałem 7 czerwca 2006 r., podczas wystawy Marka Karewicza w warszawskim Klubie Tygmont.