VI BLUES PARTY FESTIVAL im. Andrzeja T. Brzeskiego, 42 wystawa Muzeum Jazzu

27.06 (piątek) PUB „CLASSIC” Piła, ul. Bydgoska 78
28.06 (sobota) CSS „TARCZA” Piła, al. Powstańców Wielkopolskich 182
29.06 (niedziela) O.W. „NAD PIŁAWĄ” Głowaczewo 7

W OSTATNI WEEKEND CZERWCA RUSZYŁO TRZYDNIOWE PARTY W TRZECH MIEJSCACH, TRZECH KLIMATACH, POŁĄCZONE DŹWIĘKIEM BLUESA PEŁNEGO PASJI.

Na VI edycji festiwalu bawiliśmy się przy muzyce następujących znamienitych artystów:

Magda Piskorczyk
Black Heritage: Mike Russell, Mfa Kera, Zbigniew Lewandowski, Tomasz Grabowy
Open Blues
Werbińska & Pawlina
Jąkpa Band
Green Grass
GRUFF!

Imprezę poprowadził Mirosław Nalepa.

29 czerwca w Głowaczewie Nad Piławą równolegle z koncertem odbyły się dwie wystawy:

WYSTAWA HISTORYCZNYCH PLAKATÓW ze zbiorów MUZEUM JAZZU w Warszawie.

WYSTAWA FOTOGRAFII Andrzeja Rumianowskiego oraz grafik Julii Rumianowskiej pt.: „A story of Polish Jazz” zainspirowanej popularnym utworem świętej pamięci Jarosława Śmietany „A story of Polish Jazz”. Zdjęcia oraz grafiki z autografami muzyków przedstawiają znamienite osobowości polskiego jazzu. Wystawa miała swoją premierę 4 października 2009 r. w Filharmonii Narodowej. Andrzej Rumianowski jest grafikiem, a z zamiłowania zafascynowanym jazzem filmującym fotografikiem. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zarówno zbiorowych : Muzeum Narodowe, Teatr Capitol, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne, Jazz Jamboree 2013 oraz indywidualnych: Klub Sofa, Filharmonia Narodowa, Kino Kijów w Krakowie, Jazz Juniors-Rotunda 2013, Jazz Juniors-Radio Kraków, ADI Jazz Festival Łódź, Zaduszki Jazzowe Kopalnia Soli Wieliczka.

DZIAŁO SIĘ!

Filmowa relacja ANdrzeja Rumianowskiego z wydarzenia.