NOC MUZEÓW 2015 – Muzeum Jazzu w Arkadach Kubickiego

plakat noc muz 2015 A4 (1)

Czlonkowie_MJ_w_Arkadach_-_fot._A._Mikulski

Grupa Muzeum Jazzu w Arkadach Kubickiego przed Nocą Muzeów 2014. Od lewej A. Pietranik-Mikulska, M. Gaszyński, A. Rumianowski, J. Kaźmierczak i A. Jaźwiński (fot. A Mikulski)

Jam-_J._Malys_-p_J._Stelmaszczuk_-b_M._Shepherd_-tb_tp_v

Jam Session podczas Nocy Muzeów 2014 – J. Małys (p), J. Stelmaszczuk (b), M. Shepherd (tb, tp, voc), J. Morea (sax, fl, voc) i J. Bartz (perc) (fot. A. Mikulski)

Jak co roku, Muzeum Jazzu zaprasza Państwa do obejrzenia naszej wystawy i wysłuchania koncertów podczas Nocy Muzeów. Będzie to już czwarta noc w której weźmiemy udział. Ponieważ wciąż jeszcze nie dysponujemy własnym lokalem, w którym moglibyśmy przygotować ekspozycję i koncerty, korzystamy z gościnności muzeów warszawskich. W tym roku, tak jak w poprzednim, dzięki uprzejmości Zamku Królewskiego, będziemy w Arkadach Kubickiego.

W sobotę 16 maja od godziny 19:00 do północy, zapraszamy do Arkad. Pokażemy część naszych zbiorów – m.in.: plakaty, zdjęcia, instrumenty i pamiątki po słynnych muzykach jazzowych. W tym roku data Nocy Muzeów pokrywa się z rocznicą urodzin Leopolda Tyrmanda – patrona Fundacji Muzeum Jazzu. Pokażemy więc także eksponaty z nim związane.

Oprócz wystawy, tradycyjnie będzie dużo jazzowego grania. Zaprosiliśmy ponad 40 artystów, którzy już potwierdzili nam chęć występu w Arkadach. Są to m.in.:

1. Włodzimierz Nahorny – piano, 2. Jerzy Stępień – saksofon, 3. Krzysztof Karpiński – piano, 4. Krzysztof Sadowski – piano, 5. Artur Dutkiewicz – piano, 6. Agnieszka Wilczyńska – wokal, 7. Wojtek Pulcyn – kontrabas, 8. Łukasz Żyta – perkusja, 9. Sebastian Frankiewicz – perkusja, 10. Aga Zaryan – śpiew, 11. Michał Tokaj – piano, 12. Michał Kulenty – saksofon, 13. Piotr Rodowicz – kontrabas, 14. Wawrzyniec Prasek – piano, 15. Olga Boczar – śpiew, piano, 16. Tymon Trąbczyński – kontrabas, 17. Wojtek Żmuda- piano, 18. Adam Lewandowski- perkusja, 19. Janusz Skowron – piano, 20. Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, 21. Kazimierz Jonkisz – perkusja, 22. Kasia Orczyk – śpiew, 23. Bogdan Hołownia – piano, 24. Anna Osmakowicz – śpiew, 25. Patrycja Ciska – śpiew, 26. Zygmunt Konopczyński – puzon, 27. Jerzy Kuszakiewicz – trąbka, 28. Jerzy Galiński – klarnet, 29. Paweł Tartanus – śpiew, banjo, 30. Andrzej Zielak – kontrabas, 31. Bogdan Kulik – perkusja, 32. Wojciech Kamiński – piano, 33. Kinga Kołodziej – śpiew, 34. Aleksandra Łodzińska – śpiew, 35. Monika Malczak – śpiew, 36. Katarzyna Góras 37. Julia Walaszczyk 38. Julia Komorowska

Oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Pragi: 39. Carmen Moreno 40. Jan Walasek 41. Krzysztof Sadowski 42. Marek Karewicz 43. Krzysztof Karpiński 44. Paweł Brodowski

Mamy nadzieję, że nikomu z nich nic nie wypadnie w „ostatniej chwili” i będziemy mogli cieszyć się występami ich wszystkich. Jednocześnie informujemy, że wszyscy artyści podczas Nocy wystąpią bezpłatnie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. I za to, że wybrali właśnie nas.

Koncerty rozpoczną się tuż po godzinie 19:00.

Później odbędzie się wielogodzinny jam, który potrwa do północy, czyli do końca Nocy Muzeów.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zamku Królewskiego za ponowne udostępnienie nam Arkad Kubickiego na Noc Muzeów.

Ponadto Muzeum Jazzu uczestniczy w Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Pragi. Zapraszamy również tam!

Do zobaczenia 16 maja!

Muzeum Jazzu