Noc Muzeów 2018

Już po raz piąty Muzeum Jazzu zaprezentuje program Nocy Muzeów w Warszawskim Zamku Królewskim.
W tym roku zapraszamy Państwa do Pałacu pod Blachą, gdzie przedstawimy, rozpoczynający się o godzinie 20:00, pięciogodzinny program.
Jak zwykle wystąpią przed Państwem zarówno znani od lat, jak i najmłodsi artyści polskiej jazzowej sceny.
Koncerty na żywo przeplatane będą projekcjami filmów z zagranicznych koncertów, wielkich gwiazd światowego jazzu.
Przedstawimy dwie wystawy:
- "JAZZ przed WOJNĄ", na podstawie książki Krzysztofa Karpińskiego "Był jazz,
krzyk jazzbandu w międzywojennej Polsce"
- "Jazz in Poland", wystawę fotograficzną Andrzeja Rumianowskiego.
- Krzysztof Karpiński, autor książki "Był jazz, krzyk jazzbandu w międzywojennej Polsce" opowie Państwu kilka historii związanych ze zbieraniem materiałów do wspomnianej książki.

Podczas koncertów usłyszymy Marię Sadowską, Marię Niklińską, Martę Kuszakiewicz, Kingę Kołodziej, Hanię Sztachańską, Ignacego Błażejowskiego, Krzysztofa Sadowskiego i pełen skład WARSAW DIXIELANDERS.
Gościem wieczoru będzie Veronika Yanovska, wokalistka jazzowa z Mińska Białoruskiego.
Sponsorem wydarzenia "NOC MUZEÓW Muzeum Jazzu 2018" jest Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Zamek Królewski w Warszawie, dziękujemy.
Patronatem wydarzenie objęła Fundacja Jazz Jamboree, miesięcznik Jazz Forum i POLSKA YMCA.
Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Fundacją Diamentowy Głos.