Bobby McFerrin

Oprac. Ewa Kałużna, Fot. Jarek Rerych                                                                                       Tu kupisz bilety


                                                                        

Na jedynym koncercie, 22 listopada 2019,
w warszawskiej Arenie Ursynów

wystąpi BOBBY McFERRIN

Podczas listopadowej trasy koncertowej w Europie mistrzowi towarzyszyć będzie, po raz pierwszy od wielu lat trio muzyczne.
W Warszawie pojawią się:

GILL GOLDSTEIN
– wielokrotny zdobywca nagród Grammy, pianista, akordeonista, twórca muzyki filmowej, znany ze współpracy z Patem Methenym, Billym Cobhamem, Rayem Baretto czy orkiestrą Gila Evansa.
Producent i aranżer muzyki dla Milesa Davisa, Quincy Jonesa, Stinga, Michaela Breckera, Chrisa Bottiego, Davida Sanborna, Ala Jarreau czy The Manhattan Transfer.
W Polsce znany jest m.in. z tras z Pathem Methenym, występów z Sinfonią Varsovią podczas koncertu Marcus+, czy udziału w Ferrin+.

LOUIS CATO
– perkusista, basista, wokalista, producent. Niezwykle utalentowany multiinstrumentalista, nominowany do Nagrody Grammy. Grał z takimi gwiazdami jazzu jak Marcus Miller, John Scofield, David Sanborn, czy George Duke oraz z gwiazdami pop, m.in.: Beyonce, Mariah Carey i John Legend.
Na co dzień wraz z Jon Batiste and Stay Human gra w popularnym telewizyjnym programie “The Late Show with Stephen Colbert”.

JEFF CARNEY
– znakomity basista, który na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami, jak Stan Getz, Art Farmer, John Abercrombie, Dewey Redman, Bobby Hutcherson, Joe Henderson, Woody Shaw, Freddie Hubbard, ale również z wielkimi postaciami muzyki pop, jak Sting, James Taylor, Billy Joel, Elton John czy Barbara Streisand.
Na co dzień występuje jako główny basista w The New York Pops Orchestra w słynnej Carnegie Hall.
Jako muzyk sesyjny wystąpił w wielu soundtrackach m.in. do filmów „Julie & Julia„, „The Producers” czy „Shaft 2„.

Wszyscy muzycy spotkali się z Bobbym McFerrinem w 2013, podczas nagrywania płyty i trasy koncertowej SpiritYouAll.
Tym razem zaprezentują premierowy materiał!

BOBBY McFERRIN
– legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki.
Zdobywca 10 nagród Grammy, uznawany jest za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych.
Jest wybitnym dyrygentem, a także twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku, „Don’t Worry, Be Happy„.
Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 mln egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami, jak: Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada czterooktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych.
To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną.
Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic.
Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym „Round Midnight” albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienia.
Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne podczas którego widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim.

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/2143249535980096/

Bilety 120-260 zł
      
Tu kupisz bilety

Zdjęcia: Jarek Rerych / Muzeum Jazzu 2019