Moja wycinanka

Oprac. na podst. inf. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach                         tu kupisz bilet


Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING.

Piotr Zubek & Bogdan Hołownia QuartetMoja Wycinanka

28 lutego 2020 r. (piątek); godz. 20:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ul. Reymonta 33

Stacja Centrum – hol CKiS

Przewrotnie można by napisać, że wystąpią Mateusz i Fryderyk, albowiem Artyści, których będziemy gościć w Skierniewicach nagrodzeni zostali jednymi z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce:
Piotr Zubek – zdobywca Mateusza 2019
i Bogdan Hołownia – laureat Fryderyka 2000

Projekt muzyczny „Moja wycinanka” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego.
Składa się z piętnastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza. Całość aranżacji utrzymana jest w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim.
Co ciekawe, znaczna część tekstów nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, który automatycznie kojarzony jest z Jerzym Wasowskim.
Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Georgiem Gershwinem.

Pomysłodawcą i „twarzą” projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym merytorycznym wsparciu Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada „Robert de Niro polskiego jazzu” – Bogdan Hołownia.
Wszystkie utwory zostały zarejestrowane w Studio S4/6 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego przy finansowym współudziale Konstantego
Przybory
i ukazały się na rynku płytowym jako album „Moja wycinanka” w sierpniu 2019 roku.

Wymienionym Artystom towarzyszyć będą muzycy stanowiący ścisłą
czołówkę polskiego jazzu:

Wiesław Wysocki – klarnecista, saksofonista, flecista, pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat głównych nagród na festiwalach: „Jazz Juniors” oraz „Jazz nad Odrą„.
Współpracuje z czołówką muzyków jazzowych. Grał na krajowych festiwalach w Oplu i Sopocie z orkiestrami Alex Band, Big Warsaw Band, Kukla Band. Brał udział w koncercie Natalie Cole i Raya Charlesa podczas ich występów w Polsce. Współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami muzycznymi.

Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Policealnego
Studium Jazzu
przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Chopina w Warszawie, oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

W 1996 r. na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu został uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu otrzymując nagrodę Grand Prix.
Laureat licznych nagród i uczestnik najważniejszych festiwali Jazzowych w kraju i za granicą. Koncertował i nagrywał z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak: Ishmael Wadada Leo Smith, Ronnie Cuber, Judy Bady, avid Linx, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Grażyna Auguścik i Aga Zaryan.

Paweł Twardoch – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Muzyk współpracujący z wykonawcami polskimi i zagranicznymi takimi jak: Krystyna Janda, Ryszard Rynkowski, Vadim Brodski, Joel Grey, Marvin Hamlish, Frank Gambale, Jose Feliciano, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz, Kukla Band (festiwale Piosenki Polskiej „Opole”), Koman Band, Alex Band, Orkiestra Adama Sztaby („Taniec z Gwiazdami”), Janusz Stokłosa
(Teatr „Studio Buffo”, „Metro” w latach 1994 – 2007), Orkiestra Tomka
Szymusia („Taniec z Gwiazdami” i trasa „Tribute to: Zbigniew Wodecki 2018 r.), Gordon Haskell, Piotr Salata, Alicja Majewska
. W latach 1986 – 2017 stały członek zespołu Zbigniewa Wodeckiego.

Klub jazzowy SWING: Piotr Zubek & Bogdan Hołownia Quartet „Moja Wycinanka”

28 lutego 2020 r. (piątek); godz. 20:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ul. Reymonta 33

Stacja Centrum – hol CKiS

Bilety: 30 zł – do nabycia w kasach Kinoteatru „Polonez„, w Centrum Kultury i Sztuki oraz

                                                                                                                                                                        
tu kupisz bilet

Miejsca nienumerowane, liczba miejsc ograniczona.

Główny organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

<