3 Komeda 1947. Ostrów Wielkopolski

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Archiwum Zofii Komedowej, udostępnione Muzeum Jazzu przez Tomasza Lacha

KOMEDA kalendarium życia e-wystawa autorstwa Andrzeja Rumianowskiego,
to życiorys Krzysztofa Komedy przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia.

Z wystawy dowiemy się o jego dzieciństwie, latach młodości, okresie studiów w Akademii Medycznej, pierwszych kompozycjach jazzowych, festiwalach, koncertach, ślubie z Zofią Lach, podróżach, po europie, amerykańskiej karierze i okolicznościach tragicznej śmierci.

Tu znajdziemy listę wszystkich filmów i tytuły wszystkich płyt z jego muzyką, a także spis wszystkich książek napisanych o nim.

Wystawa składa się z 23 odcinków, które sukcesywnie publikowane są na stronie Muzeum Jazzu.

Licealny zespół Komedy „Carioca”, Ostrów Wielkopolski.
Komeda z harmonią.

Rewers górnej fotografii. Pismo Zofii Komedowej.
„Licealny zespół Komedy, Ostrów Wielkopolski. Komeda z Harmonią.”

W kwietniu, po rocznym pobycie w Wałbrzychu, Trzcińscy przenieśli się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie ojciec Krzysztofa otrzymał posadę dyrektora banku.

Krzysztof kontynuował naukę w Gimnazjum i Liceum, jednocześnie pobierał prywatne lekcje muzyki. Założył z kolegami nieformalny „Jazz Klub Ostrów”, gdzie w mieszkaniu jednego z nich słuchali płyt jazzowych i zakazanych wówczas amerykańskich programów radiowych.

W roku 1948. Krzysztof założył szkolny zespół muzyczny „Carioca”.