32 JAZZ w ANEGDOCIE. Adam Czerwiński

Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski

.

Wystawa przedstawia fotografie wykonane przez Andrzeja Rumianowskiego i grafiki Julii Rumianowskiej, jako tło do anegdot opowiedzianych autorowi fotografii przez fotografowanych artystów.

.

Zapraszamy na odcinek nr 32.


Adam Czerwiński Warszawa, Klub Tygmont, 8. VIII 2008 r.
Fot. Andrzej Rumianowski

.
ADAM CZERWIŃSKI – perkusista jazzowy, (ur. 2 lipca 1965)

W roku 2008 Adam Czerwiński co miesiąc grał z zespołem Jarka Śmietany w warszawskim Tygmoncie. Podczas przerwy jednego z koncertów nagrałem taką historię:


– „Kilka lat temu mieliśmy trasę koncertową z Johnem Abercrombiem, zaczynała się w Bonn. Abercrombie przylatywał do Frankfurtu, skąd mieliśmy go odebrać. Cudownym zrządzeniem losu, udało się załatwić dodatkowy koncert we Frankfurcie na dzień przed przylotem Johna.
Wyjeżdżamy z Krakowa w doskonałych nastrojach. Zmieniamy się za kierownicą. W połowie drogi, ok. 100 km przed Frankfurtem nad Menem jemy dość dobry, jak na niemieckie warunki, obiad. Wyruszamy w dalszą drogę. Jarek Śmietana wyciąga teczuszkę, sprawdza adres … i krzyczy:

Rany boskie, zawracaj!!!!, wymachuje faksem, Zaaaawraaacaj!!!”.
Co się stało? Otóż, nasz dodatkowy koncert, przed przylotem Johna miał być we Frankfurcie nad Odrą, a nie we Frankfurcie nad Menem.

Choć byliśmy nieopodal miejsca, skąd następnego dnia mieliśmy odebrać Johna – pomachaliśmy rzece Men i obraliśmy azymut na Odrę.

Zagraliśmy ten dodatkowy koncert i nocą pojechaliśmy po Johna. Wtedy pobiłem swój rekord . Odległość Frankfurt nad Odrą – Frankfurt nad Menem (750 km.) pokonałem w cztery i pół godziny, ze średnią prędkością 167 km/h.

Zdążyliśmy na czas, wszystko się udało.”