33 JAZZ w ANEGDOCIE. Krzesimir Dębski

Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski, rys. Julia Rumianowska

.

Wystawa przedstawia fotografie wykonane przez Andrzeja Rumianowskiego i grafiki Julii Rumianowskiej, jako tło do anegdot opowiedzianych autorowi fotografii przez fotografowanych artystów.

.

Zapraszamy na odcinek nr 33.

Krzesimir Dębski Warszawa, Filharmonia Narodowa, 16. IX 2008 r.
Fot. Andrzej Rumianowski

KRZESIMIR DĘBSKI – dyrygent, skrzypek, kompozytor, aranżer, producent
(ur. 26 X 1953)

Z Krzesimirem Dębskim związana jest bardzo ciekawa anegdotka. Zdarzenie miało miejsce podczas wystawy „A Story of Polish Jazz” w warszawskim Centrum Handlowym ARKADIA, promującej koncert i główną odsłonę tej samej wystawy 9 X 2009. w Filharmonii Narodowej.

Urocza Panienka wyraźnie gestykulując przed portretem Krzesimira Dębskiego, tłumaczyła coś rosłemu młodzieńcowi, a to wskazując elementy fotografii, to obracając się ku niemu z niespokojnymi dłońmi ciągle na wysokości jego czoła.

Gdy epizod miał się ku końcowi powoli podszedłem i przedstawiwszy się jako autor wystawy wręczyłem ulotkę informującą o koncercie i wystawie w Filharmonii.

A jaką wartość ma ten papierek, który pan nam daje? Czy to jest informacja, czy bezpłatne zaproszenie? Rezolutnie i z uśmiechem zapytała Urocza Panienka.
– Informacja, za bilet musicie zapłacić dużo pieniążków – odparłem.
Do filharmonii to ja wejdę za darmo – usłyszałem w odpowiedzi.
– No nie wiem, nie wiem. Niby jak?
– Wprowadzi mnie mój tatuś.
– Który tatuś? – Ten tatuś odpowiedziała z uśmiechem Urocza Panienka, wskazując tę fotografię Krzesimira Dębskiego.

Krzesimir Dębski
Rys. Julia Rumianowska