38 JAZZ w ANEGDOCIE. Zbyszek Wrombel

Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski, rys. Julia Rumianowska

.

Wystawa przedstawia fotografie wykonane przez Andrzeja Rumianowskiego i grafiki Julii Rumianowskiej, jako tło do anegdot opowiedzianych autorowi fotografii przez fotografowanych artystów.

.

Zapraszamy na odcinek nr 38.

Zbyszek Wrombel Poznań, Klub Pod Pretekstem, 03. VIII 2009.
Fot. Andrzej Rumianowska

.
ZBYSZEK WROMBEL – kompozytor, kompozytor i aranżer. (ur. 1955)

Od Zbyszka Wrombla dostałem taki mail:

„W roku 1974 zacząłem studia i moją przygodę w kwintecie Danka Jarmołowicza, gdzie grał też Krzesimir Dębski. Po kilku koncertach w studenckich klubach postanowiliśmy zarobić „poważniejsze” pieniądze w „Poznańskiej Estradzie”, która poszukiwała „ekstra” zespołu na Sylwestra.

Zrobiliśmy jedną próbę, opanowaliśmy kilka utworów i sądziliśmy, że jakoś to będzie. Ale to nie była prawda. Jak zaczęliśmy grać to ludzie dziwnie na nas patrzyli, dodam – niezbyt przyjaźnie i szybko schodzili z parkietu. W przerwach podpatrywaliśmy klezmerów z holu i uczyliśmy się ich piosenek. Niewiele to pomogło, ale jakoś dotrwaliśmy do północy.

I tu nastąpił przełom! W przerwie opanowaliśmy refren, ówczesnego hitu: „Moja Droga, ja cię kochamBobby Vintona – (zwrotki graliśmy po swojemu) i … poszło. Krzesimir robił show, śpiewał, tańczył.

Ci sami ludzie, co na początku okazywali nam niechęć, nad ranem okrzyknęli, że jesteśmy najlepsi!”

Zbyszek Wrombel
Rys. Julia Rumianowska