4. Komeda 1950. Matura, Akademia Medyczna

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Archiwum Zofii Komedowej, udostępnione Muzeum Jazzu przez Tomasza Lacha

KOMEDA kalendarium życia e-wystawa autorstwa Andrzeja Rumianowskiego,
to życiorys Krzysztofa Komedy przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia.

Z wystawy dowiemy się o jego dzieciństwie, latach młodości, okresie studiów w Akademii Medycznej, pierwszych kompozycjach jazzowych, festiwalach, koncertach, ślubie z Zofią Lach, podróżach, po europie, amerykańskiej karierze i okolicznościach tragicznej śmierci.

Tu znajdziemy listę wszystkich filmów i tytuły wszystkich płyt z jego muzyką, a także spis wszystkich książek napisanych o nim.

Wystawa składa się z 23 odcinków, które sukcesywnie publikowane są na stronie Muzeum Jazzu.

Krzysztof z matką Zenobią Trzcińską. 1 lub 2 rok studiów

Krzysztof Trzciński dyryguje zespołem Akademii Medycznej w Poznaniu w 1952r.

Krzysztof Trzciński zdał egzamin maturalny w Liceum w Ostrowie Wielkopolskim i za namową matki, rozpoczął studia w Akademii Medycznej w Poznaniu.

Krzysztof Trzciński, początek kariery jazzowej, okres katakumbowy, muzykowanie w domu Zbigniewa Kujawskiego, Kraków, początek lat 50. Na kontrabasie gra Zbigniew Kujawski.

W roku 1950, dzięki kontrabasiście Witoldowi Kujawskiemu nawiązał kontakt z tworzącym się młodym środowiskiem jazzowym i po raz pierwszy uczestniczył w jam session w Krakowie.