50-cio lecie Laboratorium

Janusz Grzywacz, Laboratorium.

Oprac. Radosław Czapski na podst. https://stayhappening.com/e/50-lecie-grupy-laboratorium-E2ISTVH1QA0

Laboratorium Koncert poprowadzi: Piotr Metz
27 sierpnia 2021 | piątek | godzina: 20:00
Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty

Laboratorium zagra w składzie:
Janusz Grzywacz– piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming
Marek Stryszowski – soprano sax, alto sax, vocals
Krzysztof Ścierański – bass guitar, midi bass guitar
Marcin Ścierański – drums
Marek Raduli – guitar

Wydarzenie specjalne na Festiwalu Fama w Świnoujściu przygotowane z myślą o pięćdziesięcioletniej działalności zespołu Laboratorium oraz jubileuszu pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski.

Laboratorium, legenda jazz-rocka po 32 latach w 2018 roku powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb.

Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu 2018 roku GRZEGORZA GRZYBA, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album.

Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala.