Anthony Braxton w Pardon, To Tu

Oprac. Pardon, To Tu,
                                                                                

Tu kupisz bilety
Anthony Braxton zaliczany jest do najwybitniejszych twórców współczesnego jazzu i szeroko rozumianej muzyki awangardowej.
Wielki, niepokorny, kontrowersyjny intelektualista. Wybitny improwizator, wirtuoz, kompozytor, wizjoner.
W wielu wywiadach podkreśla, iż nie jest muzykiem jazzowym, chociaż ogrom jego twórczości korzysta z osiągnięć jazzu i improwizacji.

Świadczy o tym również fakt wydania przez niego wielu albumów ze standardami jazzowymi, które to pierwszy raz w Pardon, To Tu i podczas jedynych koncertów w Polsce wykona z nowym kwartetem „Standard Quartet„.
Jesteśmy zaszczyceni, że przyjął nasze zaproszenie i w połowie stycznia na trzydniowej rezydencji wraz z pianistą Alexander Hawkins, kontrabasistą Neil Charles i perkusistą Stephen Davis wystąpi u nas, w Pardon, To Tu!

Anthony Braxton

wirtuoz saksofonu altowego, multiinstrumentalista, kompozytor i konceptualista działający na scenie od ponad czterech dekad, jeden z najbardziej kreatywnych artystów.
Jego dyskografia obejmuje ponad 100 albumów, z czego kilka uznanych zostało za kamienie milowe muzyki jazzowej 3 Compositions of New Jazz, Dortmund 1976, Creative Orchestra.

W obszarze jego zainteresowań znajduje się zarówno jazz, jak i muzyka współczesna, etniczna, swobodna improwizacja. Solowe recitale i koncerty na wielką orkiestrową obsadę.
Uznany za jednego z najważniejszych twórców muzyki amerykańskiej, w 1994 roku został stypendystą MacAthur Fellowship przyznawanego geniuszom.

Urodzony w Chicago w 1945 roku, odebrał gruntowane wykształcenie zwieńczone doktoratem z filozofii. Dziś na stałe mieszka w Nowym Jorku, jest nie tylko czynnym muzykiem, ale także wykładowcą w klasie kompozycji Wesleyan University. Od lat występuje w najbliższym gronie swych wychowanków.

Anthony Braxton – alto sax, soprano sax, sopranino sax
Alexander Hawkins – piano
Neil Charles – double bass
Stephen Davis – drums

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Środa        15.01.2020 – godz. 20:30
Czwartek 16.01.2020 – godz. 20:30
Piątek       17.01.2020 – godz. 20:30
➳ Bilety w cenie:
                               89 zł. (przedsprzedaż)
                               99 zł. (w dniu koncertu)

Bilety dostępne są:
– na naszej stronie internetowej www.pardontotu.pl
– stronie Going Warszawa
– w „Pardon, To Tu” przy barze

– w Empikach.
Bilety, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane, będzie można nabyć także w dniu koncertu ,,na bramce„, od godziny 19:00.

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona

Osoby zainteresowane miejscami siedzącymi prosimy o wcześniejsze przybycie, już od godziny 19:00.

Pardon, To Tu, Warszawa, Aleja Armii Ludowej 14