BERJOZKELE
Koncert w Muzeum Warszawskiej Pragi

Plakat koncertu Berjozkele

5 sierpnia 2021, 20:00, w Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52 odbędzie się koncert według programu z albumu Berjozkele.

BERJOZKELE to projekt muzyczny Oli Bilińskiej reinterpretujący w nowoczesny sposób tradycyjne i przedwojenne piosenki w jidysz, nastrojem i tematyką związane z nocą, ciszą i snem.

Bardzo ważną płaszczyzną tych kompozycji są teksty. Są świadectwem talentu przedwojennych twórców i bogactwa kultury jidysz.

Album Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz ukazał się 14 grudnia 2014 roku nakładem Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Został wybrany „folkową płytą roku” a w 2015 otrzymał tytuł Folkowy Fonogram Roku.

Koncert w przestrzeni Muzeum Warszawskiej Pragi, program w/w albumu, wzbogacony o utwór w języku polskim, zagrają:
Ola Bilińska – śpiew, gitara, syntezator, dzwonki orkiestrowe, looper
Michał Fetler – saksofon basowy i barytonowy
Łukasz Owczynnikow – kontrabas

Ola Bilińska – wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. Komponuje także muzykę do spektakli teatralnych i filmu, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warszawianka z urodzenia, mieszka w Krasnogrudzie na Suwalszczyźnie.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Tu kupisz bilet