Bobby McFerrin w Szczecinie

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Jarek Rerych


4 lipca 2019r.Bobby McFerrin przyjedzie do Szczecina z innowatorskim przedsięwzięciem „Gimme 5”.
Autor najbardziej pozytywnej piosenki w muzyce rozrywkowej („Don’t Worry, Be Happy”), wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym projektem „Gimme 5”.
Bobby wraz z czwórką znakomitych muzyków: Joey Blake, Judi Vinar, Rhiannon i David Worm, najpierw utworzy na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie podda je od razu żywej interpretacji.

Jeden z pierwszych koncertów grupy, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę muzycznym objawieniem.BOBBY MCFERRIN

Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasadami przyjętymi w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem.
Publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a cappella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków.

To, na czym od lat zależy McFerrinowi to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo.
Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.
Bobby McFerrin w swojej karierze sprzedał ponad 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami-ikonami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego jedynego w swoim rodzaju ambasadora muzyki.
Tu kupisz bilety na koncert