W Centrum Koneser – 115 wydarzenie Muzeum Jazzu7 marca 2019r. w warszawskim Centrum KONESER otwarte zostały dwie wystawy fotograficzne
pod patronatem MUZEUM JAZZU:
– ,,THAT’S JAZZ BABY” Katarzyny Idźkowskiej
– ,,JAZZ W ANEGDOCIE” Andrzeja Rumianowskiego.


Na wystawy w Pasażu Konesera zapraszała Kasia Idźkowska, autorka wystawy ,,THAT’S JAZZ BABY

Kasia Idźkowska – absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotograficznej. Fotografią jazzową zainteresowała się przez przypadek, gdy została zaproszona do fotografowania koncertu w jednym z nowojorskich klubów jazzowych.Pasja do fotografii zaowocowała miłością do jazzu. Od trzech lat fotografuje kulisy jazzu, współpracuje z muzykami przy produkcji płyt, dokumentuje nagrania w studio, a przede wszystkim robi zdjęcia na okładki albumów jazzowych. W Nowym Jorku rozpoczęła karierę pracując nad projektem „That’s jazz Babe”, który uwieńczony był grupową wystawą pt. “F-Stops & F-Holes” w 2016 oraz wielokrotnymi publikacjami w znanych magazynach m.in. Downbeat.

Jej wystawę pt. ,,That’s jazz Babe” można obejrzeć także w Warszawskiej Galerii przy ZPAF.
Podróżniczka, odwiedziła większość krajów europejskich, podróżowała samotnie po Ameryce Środkowej, Meksyku, dalekiej Azji. Wyjątkowe światło i emocje przedstawione na jej zdjęciach definiują jej wyjątkowy styl, który wykrystalizowała przez lata. Interesuje się szczególnie fotografią dokumentalną, pracuje nad różnorodnymi projektami pod względem przedmiotu i zakresu.
Na swoim koncie ma kilka wystaw, laureatka wielu konkursów fotograficznych.
Kasia od niedawna współpracuje z Muzeum Jazzu.


Drugą wystawą fotograficzną polecaną przez Muzeum Jazzu, była wystawa

JAZZ w ANEGDOCIE” przedstawiająca fotografie autorstwa Andrzeja Rumianowskiego, grafiki autorstwa Julii Rumianowskiej i anegdoty opowiedziane Andrzejowi Rumianowskiemu przez fotografowanych artystów.
Anegdoty przedstawione są w języku polskim i angielskim,
w tłumaczeniu Marka Shepherda.

Przykładowe anegdotki w linku:

JAZZ w ANEGDOCIE