Dżem z orkiestrą symfoniczną Le Quattro Stagioni w katowickim Spodku 

23 października 2022 roku w katowickim Spodku grupa Dżem zagra wyjątkowy koncert – z udziałem orkiestry “Le Quattro Stagioni”.

„Absolutnie wyjątkowe i unikatowe wydarzenie. Niezwykłe aranżacje, doskonałe wykonanie, kultowe miejsce jakim jest katowicki Spodek oraz największe przeboje zespołu takie jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii, gwarantują niesamowity koncert” – mówią organizatorzy wydarzenia.

Tu kup bilet

Organizatorem koncertu jest Wagart, a Współgospodarzem Wydarzenia Miasto Katowice.

Dżem to legendarny zespół muzyczny wykonujący muzykę rockowo-bluesową z elementami folka, reggae i hard rocka. W ciągu 50 lat swojej obecności na muzycznej scenie i w świadomości trzech pokoleń odbiorców i fanów, zespół wydał ponad 30 płyt studyjnych i koncertowych, z których wiele uzyskało status złotych, platynowych i wielokrotnie platynowych.

Obecny skład zespołu to : Maciek Balcar, Janusz Borzucki, Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński.

Orkiestra “Le Quattro Stagioni” została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. Na scenie pojawi się 42 uzdolnionych muzyków w tym gościnnie artyści pochodzący z Ukrainy.

Przez dziesięć lat Orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.

W listopadzie 2014 r. Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”