Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – „Tyrmand to Jazz” w CKiS Skierniewice

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Nic na pewno (ft. Proceente, Mr Krime)

Klub Jazzowy Swing – plakat

 

28 stycznia 2022 r. (piątek); godz. 20:00
w Klubie jazzowym SWING w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.
ul. Reymonta 33
Sala Strakacza
Wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet z programem „Tyrmand to Jazz”

Bilety:
30 zł – normalny
15 zł – ulgowy (uczniowie i studenci)
Liczba miejsc ograniczona.

Formację Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zamierzaliśmy gościć w Klubie jazzowym SWING już dwukrotnie – w marcu i listopadzie 2020 r. Za każdym razem jednak pandemia i wprowadzane ograniczenia powodowały, że mimo zainteresowania publiczności koncerty trzeba było niestety odwoływać. A zatem – do trzech razy sztuka !!!

28 stycznia 2022 r. w ramach Klubu jazzowego SWING z programem „Tyrmand to Jazz” wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – jeden z niewielu jazz/rap band’ów łączących pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

Sam Michał Urbaniak, który wielokrotnie koncertował z Eskaubei & Tomek Nowak Quartet mówi o nich:_„… this is Jazz of today”_

Projekt „Tyrmand to Jazz”, to zaś próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: „7 dalekich rejsów”, „Zły”, „Filip” i „Dziennik 54″ starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach materiału poświęconego Leopoldowi Tyrmandowi zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu – Mr Krime.

W grudnia 2021 r. nakładem JuNouMi Records materiał „Tyrmand to Jazz” Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ukazał się na płytach winylowych, w tym w limitowanym (100 sztuk) ręcznie numerowanym nakładzie na żółto-czerwonych splatterach oraz również limitowanej o 100 różowej edycji winylu.

Jeden z limitowanych egzemplarzy płyty, opatrzony dodatkowo autografiami, Artyści przekażą na licytację, która w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się w ramach 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!!

A oto zapowiedź tego jak Leopoldowi Tyrmandowi kłaniają się Eskaubei & Tomek Nowak Quartet:

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Nic na pewno (ft. Proceente, Mr Krime)

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Filip (ft. Mr Krime)

Główny organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Partnerzy:
Hip Hop Kings https://www.facebook.com/HipHopKings.skc/
Rap Stacja https://www.facebook.com/rapstacjarsc/
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta https://www.facebook.com/biblioteka.skierniewice

Link do wydarzenia na FB: Klub jazzowy SWING: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet „Tyrmand to Jazz”
https://www.facebook.com/events/377090564217453?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5b%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D%5d%7D