Festiwal Hałda Jazz 2020 – online.
Spotkanie z Tomaszem Lachem – „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych”

FESTIWAL HAŁDA JAZZ 2020 – ONLINE
SPOTKANIE z TOMASZEM LACHEM – „KUMPEL. O KOMEDZIE, ZOŚCE i INNYCH”
TRANSMISJA na ŻYWO 28 listopada 2020, godz. 16

TOMASZ LACH to syn Zofii Komedowej-Trzcińskiej i pasierb Krzysztofa Komedy. Jest wybitnym znawcą tematyki „komedowskiej” i autorem licznych publikacji z tą tematyką związanych, w tym książki „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych”. To także ceniony artysta – grafik i fotografik.

Dysponując bogatymi zasobami rodzinnego archiwum i szeroką dokumentacją wydarzeń z życia Krzysztofa Komedy, oraz własnymi wspomnieniami i przeżyciami z dzieciństwa, Tomasz Lach popularyzuje wiedzę o swoim ojczymie – genialnym pianiście i kompozytorze, Krzysztofie Komedzie.

Książka „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych” to zbeletryzowane wspomnienia o życiu rodzinnym Krzysztofa Komedy.
Polska przełomu lat 50. i 60. Środowisko artystów tworzących w PRL-owskiej rzeczywistości. Tuż za granicami – Zachód, dostępny dla nielicznych i wyjątkowy. Chłopiec z głową pełną marzeń i jego kumpel – ojciec, ojczym, przyjaciel. Wielki muzyk i niezwykły człowiek.

Tomasz Lach, pasierb Krzysztofa Komedy, snuje opowieść o swoim dorastaniu, które przypadło na burzliwe czasy, o ludziach, tworzących ówczesną artystyczną bohemę, oraz o relacji, która łączyła go z ojczymem. To zapis doświadczeń osobistych i pokoleniowych, ale przede wszystkim – porywająca historia ludzi, którzy mieli odwagę wciąż chcieć więcej i dążyć do swoich celów.
W trakcie spotkania w Starej Kopalni, Tomasz Lach opowiada o meandrach powstawania książki i o swoich osobistych wspomnieniach.
Rozmawia dyrektor festiwalu, KRZYSZTOF WITKOWSKI.
https://www.facebook.com/haldajazz/videos/381100616430202