Henryk Wars w Teatrze Żydowskim

W niedzielę 25 stycznia 2015 o 13.00 Teatr Żydowski przedstawił kolejną odsłonę cyklu „Mistrzowie sceny żydowskiej”. Bohaterem przedstawienia był Henryk Wars- kompozytor, dyrygent, pianista, pionier jazzu w Polsce. Autor melodii m. in. do takich piosenek jak: „Ach, śpij kochanie”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Już taki jestem zimny drań”.

Gościem specjalnym wieczoru był Wiesław Dąbrowski, reżyser filmu „Henryk Wars. Pieśniarz z Warszawy”. Film był ten emitowany w trakcie spektaklu.

Wystąpili:
Monika Chrząstowska, Ryszard Marek Groński, Izabella Rzeszowska, Piotr Sierecki

Akompaniament:
Teresa Wrońska

Opieka artystyczna:
Gołda Tencer

Płyty z muzyką Henryka Warsa.

fot. Andrzej Rumianowski

Wiesław Dąbrowski, reżyser filmu „Henryk Wars. Pieśniarz z Warszawy”.

fot. Andrzej Rumianowski

Na scenie teatru, od lewej: Teresa Wrońska (przy pianinie) i Izabella Rzeszowska.

fot. Andrzej Rumianowski

Ryszard Marek Groński – pisarz, dramaturg, poeta, satyryk, librecista i autor tekstów piosenek, także felietonista i krytyk.