logo_jazz_sq copySerdecznie witamy Państwa na stronie Muzeum Jazzu.
Zapraszamy na PINTEREST: http://pinterest.com/mjazzu/ Zapraszamy na Fanpage Facebook: www.facebook.com/muzeumjazzu Zapraszamy do Grupy Facebook: https://www.facebook.com/groups/218464788291291/    


1jarek

Jarosław Śmietana  nie żyje, jeden z czołowych polskich muzyków jazzowych. Artysta zmarł 2 września 2013 w wyniku komplikacji po operacji guza mózgu, którą przeszedł w styczniu tego roku. Miał 62 lata. Jego kompozycja „A Story of Polish Jazz” była inspiracją do powstania Muzeum Jazzu. Cześć Jego Pamięci.

Artysta zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. Pogrzeb odbędzie się  w Piątek 13 września 2013 r.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.20 mszą św. odprawioną w kaplicy na cmentarzu, po niej nastąpi złożenie urny z prochami w grobowcu w Alei Zasłużonych

Po pogrzebie w Piątek 13 IX  pożegamy Jarka koncertem w wykonaniu Józefa Skrzeka i uroczystą mszą o godz. 19:30 w krakowskim kościele OO. Dominikanów,  ul. Stolarska róg Dominikańskiej.


STANKO27.08.2013  g. 19:00

KONCERT – Tomasz Stańko New York Quartet z udziałem zespołu KROKE

X  FESTIWAL  KULTURY  ŻYDOWSKIEJ   WARSZAWA SINGERA

Kościół „Wszystkich Świętych”

Warszawa, Plac Grzybowski 3/5

Więcej informacji:  Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – program

 


31.08.2013

ŚWIĘTO  ULICY  MARIACKIEJ

g. 17:45 – Jazzowy flashmob – KONCERT WĘDRUJĄCY – pierwszy w Polsce,  którego bohaterów, z natury rzeczy, nie możemy ujawnić.

19:30 – KONCERT QUARTADO czyli rewelacyjny, gdański kwartet, w którym grają: Jan Rejnowicz jr (p), Marcin Wądowłowski (g), Karol Kozłowski (bg)  i Tomasz Łosowski (dr).

Gdańsk ulica Mariacka                                                         WSTĘP WOLNY