I Marek Karewicz Jazz Foto

Oprac.Ewa Kałużna

Zakończyła się pierwsza edycja MK JAZZ FOTOKonkursu Fotograficznego im. Marka Karewicza.
Organizatorem MK Jazz Foto jest Międzynarodowa Fundacja Jazz nad Odrą, przy współpracy magazynu „Jazz Forum” oraz Strefy Kultury Wrocław.
Kuratorem konkursu i wystawy jest znany wrocławski jazzograf, Lech Basel, laureat JJA Jazz Awards, prestiżowego plebiscytu amerykańskich dziennikarzy z Jazz Journalists Association.

Zwycięzcą i laureatem statuetki Grand Prix MK Jazz Foto 2019 został Rafał Nowak, za zdjęcie saksofonisty Jamesa Cartera.

Drugie miejsce zajął Adam Krause,
za fotografię Michała Urbaniaka.

Trzecią nagrodę uzyskał Jarek Rerych,
za zdjęcie kontrabasisty Rona Cartera.

Nagrodę specjalną za najlepsze zdjęcie analogowe przyznano Eli Korsak, za fotografię saksofonisty Kuby Jankowiaka.

Nagrodę specjalną za najlepsze zdjęcie, wykonane na festiwalu Jazz nad Odrą, uzyskał Marcin Maziej, za fotografię kontrabasistki Mimi Jones.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

Wystawa zdjęć potrwa do 5 maja. Organizatorzy podjęli starania,
by pokazywać ją na wiodących festiwalach jazzowych w Polsce.