Jazz Forum Machine w MOXO


Oprac. Andrzej Rumianowski na podstawie materiałów Organizatora


1 października – Jazz Forum Machine w MOXO!

Zespół gwiazd nowej generacji otworzy 1 października Jazz & More MOXO Warsaw Festival w Fabryce Norblina.

Tu kup bilet


1 października na rozpoczęcie Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO wystąpi Jazz Forum Machine, czyli zespół największych gwiazd nowej generacji polskiego jazzu, który do 2022 roku funkcjonował pod nazwą Jazz Forum Talents.

Każdy z muzyków tej nieprzeciętnej konstelacji ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, dziesiątki nagranych i wydanych albumów pod swoimi nazwiskami (m.in. dla legendarnego „Polish Jazz”) oraz w rolach sidemanów, nagrody zdobyte na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zwycięstwa w dorocznych ankietach krytyków i czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie, z macierzystymi zespołami, w tym najświeższe dla Jazz Forum Machine „Nadzieja Zespół” za 2022 rok.

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych.
W swojej historii koncertował w USA, zaprezentował się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu. W 2022 roku Jazz Forum Machine, jako jedyny zespół z Polski, wystąpił w Bremie na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead! 2022, podczas showcse’u European Jazz Meeting.

„Żeby w pełni zachwycić się tym zespołem, trzeba zobaczyć, doświadczyć go na żywo. (…) To najczystsza prawda mierzona świetnymi koncertami, podczas których indywidualny talent, wyobraźnia, wrażliwość, ciekawość i charakter muzyków splatają się w prawdziwie kolektywną, wspólnotową jazzową przygodę”.

18 lutego 2022 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta Live z ich autorską muzyką, będąca jednocześnie inauguracją wydawniczego cyklu JAZZ.PL organizowanego przez Program Drugi Polskiego Radia.
Aby okazać solidarność z ukraińskim narodem, zespół wystąpił 3 grudnia 2022 rok we Lwowie w Klubie Dzyga w ramach jedynego jazzowego festiwalu, jaki odbył się w zeszłym roku w Ukrainie „Jazz Bez”.

Jazz Forum Machine:
Kasia Pietrzko – fortepian
Kacper Smoliński – harmonijka ustna
Jakub Mizeracki – gitara
Maciej Kądziela – saksofon altowy
Tomasz Chyła – skrzypce
Roman Chraniuk – gitara basowa, kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Festiwal skupi w jednym miejscu najlepszych polskich artystów wypełniając jazzowym brzmieniem industrialne przestrzenie Fabryki Norblina.
Jazz jest zakorzeniony w Fabryce Norblina od samego początku jej istnienia. Cotygodniowe Jam Sessions przyjęły się już na dobre wśród warszawskiej publiczności.
Także na scenie MOXO co tydzień występuje wielu artystów młodego pokolenia, którzy prezentują nowe brzmienia i autorskie interpretacje.
Motto programu festiwalowego – „jedność w różnorodności” – jest nie tylko deklaracją wartości, ale także manifestem artystycznego doświadczenia. Wielokulturowe brzmienia Warszawy, gwiazdy o międzynarodowej sławie, zespoły w różnych konfiguracjach – od intymnych duetów po energetyczne septety – wszystko to składniki niepowtarzalnej mieszanki, która stworzy muzyczną aurę pełną kontrastów.

Gospodarzem festiwalu jest Tomasz Tłuczkiewicz – wieloletni dyrektor kultowego festiwalu Jazz Jamboree oraz Jazz nad Odrą, były wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, znany dziennikarz radiowy, manager i producent muzyczny, promotor jazzu i konferansjer. Jak sam mówi:
„Serdecznie zapraszam jazzfanów, a także wszystkich tych, którzy gustują w artystycznej rozrywce na najwyższym poziomie w eleganckich okolicznościach. Razem rozswingujmy kolejne jazzowe miejsce w Warszawie.”

Od 1 października do 10 grudnia, każda niedziela to nowa odsłona festiwalu.

FB: https://fb.me/e/5ZFmKsy4V