Ostatni koncert „23 Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce 2017”


wystartował w sobotę, 26 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie o godzinie 19-tej.

Organizatorzy festiwalu – Iwona i Krzysztof Wojciechowscy powitali zgromadzoną publiczność oraz przedstawili występujących muzyków.


Do prezentacji przyłączył się Agustín Núñez Martínez ambasador Hiszpanii – kraju pochodzenia trzech artystów występujących w ostatnim dniu festiwalu oraz reprezentujący ambasadę będącą patronem honorowym koncertu.


W skład „Flamenco Trio” wchodzą mistrzowie i nowatorzy muzyki flamenco:


Josemi Carmona – jedna z najważniejszych postaci gitary, jazzu i muzyki flamenco. Pochodzący z dynastii muzyków flamenco artysta był dwukrotnie nominowany do Latin Gramy, wystąpił w filmie „Flamenco” Carlosa Saury i to o nim Paco de Lucia, z którym grał i nagrywał powiedział: „To artysta, który może zmienić spojrzenie na gitarę w 21 wieku”.
Javier Colina – jeden z największych muzyków hiszpańskich i najwybitniejszych kontrabasistów współczesnej sceny flamenco. Występował zarówno ze sławami jazzu takimi jak Dizzy Gillespie i George Benson, jak i z gwiazdami muzyki flamenco i latin jazzu, jak Paco de Lucia i Chucho Valdes.


Jose Ruiz Bandolero – perkusista, który współpracuje z najlepszymi artystami flamenco jak Tomatito, Vincente Amigo i Jorge Pardo i jazzmanami jak Pat Metheny.


Artyści bisowali przez 30 minut.