Jazz Po Polsku: Piotrowski Smoczyński Gradziuk Tomczyk / Confusion Project

Grzech / Smoczyński / Gradziuk / Tomczyk – Live Impro [sax solo]

Oprac. Radosław Czapski. Fot. Festiwal Wschód Piękna, Paweł Łacheta / lodz.naszemiasto.pl, magazynperkusista.pl, Izabella Kędzierska / polskaplyta-polskamuzyka.pl, Facebook

Grzegorz „Grzech” Piotrowski, 2019
Fot. Festiwal Wschód Piękna

Jan Smoczyński i New Trio na Manu Summer Jazz Sundays
Fot. Paweł Łacheta / lodz.naszemiasto.pl

Krzysztof Gradziuk
Fot. magazynperkusista.pl

Gniewomir Tomczyk
Fot. Izabella Kędzierska / polskaplyta-polskamuzyka.pl

Confusion Project: Michał Ciesielski – pianist, Adam Golicki – drummer, Piotr Gierszewski – bass
Fot. Facebook

Dzień – niedziela, 27 listopada 2022
Drzwi – 19:00
Start I koncertu – 20:30
Start II koncertu – 22:00

Miejsce – Jassmine, lokal z muzyką na żywo. Wilcza 73, 00-670 Warszawa

Jassmine to więcej niż klub muzyczny. Ukrywa się dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą, w podziemiach Hotelu Nobu. Kameralny lokal tworzy unikalne okoliczności dla prezentacji muzyki na żywo.

Tu kup bilet

Od 2012 r. w ramach JAZZ PO POLSKU na całym świecie odbyło się ponad 300 wydarzeń, w tym regularne trasy koncertowe w Azji. Wzięło w nich udział ponad 100 polskich i zagranicznych muzyków. Projekt był dotychczas realizowany w 15 krajach.

Proponowany przez JAZZ PO POLSKU program jest zróżnicowany i elastyczny, skierowany do wszechstronnego grona zagranicznych słuchaczy. Nie ma wątpliwości, że muzyka zza „żelaznej kurtyny” ma w sobie energię, potencjał i świeżość. Świat zaczyna ją doceniać i zdawać sobie sprawę z jej niepowtarzalnego charakteru. JAZZ PO POLSKU daje miłośnikom jazzu na całym świecie możliwość zapoznania się z aktualną muzyką jazzową z Polski.

Czołówka polskiej sceny jazzowej w ramach JAZZ PO POLSKU „Live Session for China & Korea 2022” w Jassmine! Występ, jaki w najbliższą niedzielę zaprezentujemy naszej publiczności to Piotrowski / Smoczyński / Gradziuk / Tomczyk i Confusion Project.

Piotrowski / Smoczyński / Gradziuk / Tomczyk to jazz, elektronika, improwizacja, przestrzeń… Nowa formacja na polskiej scenie muzycznej, występująca w składzie: Grzech Piotrowski, Jan Smoczyński, Krzysztof Gradziuk oraz Gniewomir Tomczyk. Zespół wykonuje różnorodne i niezwykle barwne improwizacje, wykorzystując instrumenty akustyczne jak i elektroniczne. Modulacja brzmień saksofonu, loopery, syntezatory, perkusja hybrydowa, instrumenty perkusyjne oraz preparowane, pozwalają artystom odkrywać nowe przestrzenie muzyczne a odbiorcy zanurzyć się w niecodziennych obrazach, odcieniach i kolorach. Projekt zainaugurował w 2021 roku.

Skład:
Grzech Piotrowski – saksofon
Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Gniewomir Tomczyk – perkusja/sample

Confusion Project to trio jazzowe z Polski, które powstało w 2013 roku. Według krytyków muzyka Confusion Project to neoromantyczne podejście do jazz fusion, z rozbudowanymi kompozycjami, mocnymi melodiami i złożonymi rytmami. Confusion Project wydało do tej pory 3 albumy, trzeci to album koncepcyjny zatytułowany „Primal”. Primal to suita podzielona na części opisujące podróż samotnego człowieka, który w kontakcie z naturą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność.

Skład:
Michał Ciesielski – piano
Piotr Gierszewski – bas
Adam Golicki – perkusja

Koncert odbędzie się w ramach projektu JAZZ PO POLSKULive Sessions for China and Korea 2022”, w ramach którego publiczność będzie miała okazję nie tylko posłuchać autorskiej muzyki czołowych polskich jazzmanów, ale także wziąć udział w nagraniach koncertów. Zarejestrowane w formie audio i wideo występy zostaną następnie wydane w azjatyckich serwisach streamingowych.

Projekt jest organizowany przez Fundację JAZZ PO POLSKU i został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, Ambasada RP w Seulu, Instytut Polski w Pekinie, Konsulat Generalny RP w Kantonie, Konsulat Generalny RP w Szanghaju.

Partnerami projektu są: Jassmine, Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach, Fundacja BARdzo Bardzo, Jazz Session.

Sponsorzy: Bank Gospodarstwa Krajowego. Partner logistyczny: Volvo.

Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Warsaw Insider, Magazyn Jazz Forum, Jazzsoul, Jazz Press, Chiny24.com.pl, Radio Jazz Po Polsku.

www.jazzpopolsku.pl

Do zobaczenia w Jassmine!
Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

www.instagram.com/jassminewarsaw/