lut 27 2021
20. Jazz na falach eteru
| POPRZEDNI | WSZYSTKIE ODCINKI | NASTĘPNY |
Oprac. Andrzej Rumianowski fot. arch. Muzeum Jazzu

E-wystawa „DEKADY JAZZU, lata 20-te, 30-te”
opracowana na podstawie książki
Krzysztofa Karpińskiego pod tytułem:
„Był jazz, krzyk jazzbandu w międzywojennej Polsce”.
Wystawa przedstawia najciekawsze fakty z historii jazzu w międzywojennej Polsce, ilustrując je archiwalnymi fotografiami artystów, zespołów, miejsc i dokumentów z nią związanych.
Wystawa składa się z 32 odcinków.

Orkiestra radiowa Zdzisława Gorzyńskiego z Władysławem Szpilmanem przy fortepianie, warszawska Bagatela (1939 r.)
Druga połowa lat 20 to czas szybkiego rozwoju polskiej radiofonii. W 1925 r. z budynku Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego przy ul. Narbutta 29 w Warszawie nadano pierwszą próbną audycję, a rok później oddano do użytku Rozgłośnię Polskiego Radia.

Radiofon Polski – czasopismo publikujące programy radiowe (1925 r.)
W latach następnych rozpoczęły działalność rozgłośnie w innych polskich miastach.

Radioodbiornik z serii „Gloria”, wyprodukowany przez Towarzystwo Radiotechniczne „Elektrit” w Wilnie, lata 20-te
Bardzo dobre odbiorniki radiowe „Victoria”, „Tempo”, „Gloria” produkowało wileńskie Towarzystwo Radiotechniczne „Elektrit”.
| POPRZEDNI | WSZYSTKIE ODCINKI | NASTĘPNY |