20. Jazz na falach eteru


POPRZEDNI WSZYSTKIE ODCINKI NASTĘPNY

Oprac. Andrzej Rumianowski fot. arch. Muzeum Jazzu



 

E-wystawa „DEKADY JAZZU, lata 20-te, 30-te”
opracowana na podstawie książki
Krzysztofa Karpińskiego pod tytułem:
„Był jazz, krzyk jazzbandu w międzywojennej Polsce”.

Wystawa przedstawia najciekawsze fakty z historii jazzu w międzywojennej Polsce, ilustrując je archiwalnymi fotografiami artystów, zespołów, miejscdokumentów z nią związanych.

Wystawa składa się z 32 odcinków.


Orkiestra radiowa Zdzisława Gorzyńskiego z Władysławem Szpilmanem przy fortepianie, warszawska Bagatela (1939 r.)

Druga połowa lat 20 to czas szybkiego rozwoju polskiej radiofonii. W 1925 r. z budynku Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego przy ul. Narbutta 29 w Warszawie nadano pierwszą próbną audycję, a rok później oddano do użytku Rozgłośnię Polskiego Radia.


Radiofon Polski – czasopismo publikujące programy radiowe (1925 r.)

W latach następnych rozpoczęły działalność rozgłośnie w innych polskich miastach.


Radioodbiornik z serii „Gloria”, wyprodukowany przez Towarzystwo Radiotechniczne „Elektrit” w Wilnie, lata 20-te

Bardzo dobre odbiorniki radiowe „Victoria”, „Tempo”, „Gloria” produkowało wileńskie Towarzystwo Radiotechniczne „Elektrit”.


POPRZEDNI WSZYSTKIE ODCINKI NASTĘPNY