18. JAZZ w ANEGDOCIE Wojtek Niedziela

Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski

.

Wystawa przedstawia fotografie wykonane przez Andrzeja Rumianowskiego i grafiki Julii Rumianowskiej, jako tło do anegdot opowiedzianych autorowi fotografii przez fotografowanych artystów.

.

Zapraszamy na odcinek nr 18.


Wojtek Niedziela Żywiec, Dom Kultury 29 IX 2007 r.
Fot. Andrzej Rumianowski

.

WOJCIECH NIEDZIELA
Pianista, kompozytor, pedagog, (ur. 18 stycznia 1961 w Rybniku)

Żywiec, piękne miasteczko, piękna muzyka. Nazwa płyty, którą promował koncert to: „Supercalifragilistic”.
Po koncercie wręczyłem Wojtkowi Niedzieli wizytówkę z prośbą o przysłanie jakiejś anegdotki i wkrótce potem otrzymałem e-mail:

– „Witam Pana! Oto moja historyjka: … Jest rok 1985, kierowany przeze mnie zespół NEW PRESENTATION (Wojtek Niedziela – piano, Robert Majewski – tp., Jacek Niedziela – b’, Jerzy Głód – dr.) mknie ze średnią prędkością 60 km/godz. na konkurs do Leverkusen, wtedy RFN. Po ok. 20 godzinach docieramy na miejsce. Prosto z auta wychodzimy na scenę. Gramy.

Następnego dnia, jest to sobota, jedziemy na zakupy do pobliskiej Kolonii. W modzie wtedy są walkmany, taśmy chromowe i inne muzyczne akcesoria. Całkowicie zapominamy o ogłoszeniu werdyktu konkursu, w którym uczestniczymy. Jesteśmy na miejscu z godzinnym opóźnieniem ( dla Niemców to całe wieki). Okazało się, że organizatorzy czekali na nas, ponieważ: … TO MY WYGRALIŚMY!!!
Było bardzo niezręcznie, ale odczuwaliśmy wielką radość!!!”