KOMEDA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

W dniach 2 – 24 lipca 2019 r. Muzeum Jazzu zaprasza
do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66,
na kolejną, 4 odsłonę wystawy KOMEDA kalendarium życia.

Wystawa dwukrotnie gościła w Sali Lutosławskiego Polskiego Radia:
11 kwietnia podczas XI Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy,
23 kwietnia podczas koncertu BUDZIMY JAZZEM.
    Oglądana była również podczas podczas Nocy Muzeów 2019
18 maja w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

KOMEDA kalendarium życia , to życiorys Krzysztofa Komedy przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia.
Z wystawy dowiemy się o jego dzieciństwie, latach młodości, okresie studiów w Akademii Medycznej, pierwszych kompozycjach jazzowych, festiwalach, koncertach, ślubie z Zofią, podróżach, amerykańskiej karierze i okolicznościach tragicznej śmierci.
Tu znajdziemy listę wszystkich filmów, tytuły wszystkich płyt z jego muzyką, a także spis wszystkich książek napisanych o nim.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, pasaż główny,
w tym miejscu w dniach od 2 do 24 lipca 2019 r. Muzeum Jazzu prezentować będzie wystawę
pt.: KOMEDA kalendarium życia,
autorstwa Andrzeja Rumianowskiego, w tłumaczeniu na język angielski Jarosława Molskiego

Wystawa przygotowana jest na podstawie materiałów z archiwum
Zofii Komedowej Trzcińskiej, przekazanych do Muzeum Jazzu przez jej syna, Tomasza Lacha.