Koncert Rasm Almashan w BARdzo bardzo

Opr. Jarosław Molski na podst. materiałów organizatorów
Już 22 stycznia w warszawskim klubie BARdzo bardzo wystąpi wyjątkowa artystka Rasm Almashan z recitalem, podczas którego zabrzmi płyta „YEMENIA” w bardziej akustycznej i kameralnej wersji.
Koncert ten jest otwarciem nowego cyklu Colors Of World Music.
Artystka tak mówi o swoim albumie: „YEMENIA” to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa. Imigranci z Afryki, którzy mieszkali w Jemenie mieli duży wpływ na moją muzykę. Ucząc się w szkole w Adenie spędzałam dużo czasu z kolegami z Sudanu, Kenii i Etiopii, chłonąc ich piosenki i rytmy. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem albumu jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”
Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Koniec 2019 roku przyniósł długo oczekiwaną autorską płytę. Album „YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Przez trzy miesiące płyta była w TOP20 World Charts Music Europe – na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.

Tego wieczoru Artystce towarzyszyć będą wybitni muzycy:
Adam Lemańczyk (instrumenty klawiszowe),
Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne),
Mateusz Szemraj (lutnia oud).


Bilety można nabyć tu.