KONTAKT i LOGO

Fundacja Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda

00-491 Warszawa, ul. Konopnickiej 6, pok. 107.
tel. + 48 690 690 110
info@muzeumjazzu.pl
Facebook Muzeum Jazzu


O NAS

MUZEUM JAZZU rozpoczęło swą działalność w styczniu 2012, przy Ognisku Miłośników Jazzu Polskiej YMCA i Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda, w Warszawie przy ul. Konopnickiej 6.

Nie bez znaczenia było ulokowanie siedziby biura muzeum w tym historycznym budynku, w którym przez 9 lat mieszkał i tworzył organizator, krytyk, znawca i pasjonat jazzu, Leopold Tyrmand.

To właśnie YMCA ze swoimi ośrodkami w Warszawie, Łodzi i Krakowie przyczyniła się do rozkwitu jazzu w powojennej Polsce.

Z warszawskiego gmachu YMCA jazz promieniował przez kilka powojennych lat na całą Polskę.
Tu odbywały się koncerty, tu muzycy jazzowi mieli swoje próby, grali do tańca i do słuchania.
W tym budynku YMCA, przy ul. Konopnickiej 6, w latach 1946-1955 mieszkał i pisał animator polskiego ruchu jazzowego, organizator imprez, krytyk, znawca i pasjonat jazzu – Leopold Tyrmand.
W 1949 warszawski majątek YMCA upaństwowiono. Jazz w Polsce na kilka lat zamilkł, lecz wkrótce odrodził się z nową siłą.

Organizacja YMCA powstała w Londynie w 1844 r.. W Polsce działa od od 1918, a jako POLSKA YMCA od roku 1923. YMCA istnieje w 130 krajach świata i liczy 30 mln członków.
Do YMCA, Young Men’s Christian Association, czyli Chrześcijańskiego Związku Młodzieży Męskiej, mogą należeć wszyscy, wbrew nazwie – bez względu na wiek i płeć.

Polska jest potentatem w muzyce jazzowej. Dlatego nie dziwi fakt, że powstał pomysł powołania Muzeum Jazzu.

Zadania MUZEUM JAZZU

Celem Muzeum Jazzu jest prowadzenie działalności kulturalnej, edukacyjnej, naukowej oraz związanej z ochroną dóbr kultury. Działalność nasza obejmuje w szczególności: dokumentowanie historii jazzu, gromadzenie eksponatów związanych z jazzem, promocję muzyki jazzowej, wspieranie młodzieży uzdolnionej muzycznie oraz artystów jazzowych.
Powyższe cele realizowane są przez organizację koncertów, przygotowanie i ekspozycję wystaw, prowadzenie konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży.

Z tysiącami miłośników jazzu na całym świecie komunikujemy się poprzez Facebook’owy fanpage, Grupię Muzeum Jazzu i stronę www.muzeumjazzu.pl, gdzie można oglądać i czytać materiały, związane z historią polskiego i światowego jazzu.

Plany obejmują nie tylko gabloty, plakaty i stare płyty – pomysłodawcy chcą przyciągnąć młodzież i promować muzykę na żywo.
Zapowiadaliśmy to jeszcze w 2012 w TVP.

Muzeum Jazzu w swojej obecnej strukturze posiada własne Biuro Organizacyjne przy ul. Konopnickiej 6, w którym gromadzone są zbiory. Pomieszczenia są skromne, więc w planach jest przeniesienie zbiorów i działalności Muzeum Jazzu do któregoś z innych obiektów, należących do YMCA Polska, gdzie będzie możliwe rozpoczęcie działalności na szeroką skalę.


  .  .

Kliknij ten napis i pobierz logo Muzeum Jazzu


 
 

JPG, PNG w rozdzielczościach od 220 x 220 px. do 1471 x 1471 px.


Pobierz duże Logo MUZEUM JAZZU 920 x 722 px. png
 



—————————–

OFERTA


—————————–

RELACJE

—————————–

ZAPOWIEDZI


—————————–

DARY


—————————–

PARTNERZY


—————————–

KONTAKT

Leave a Reply