Krzysztof Głuch Oscillate & Antoni „Ziut” Gralak – Panorama Klub, Katowice

Oprac. Muzeum Jazzu. Fot. Muzeum Jazzu. Tekst. Krzysztof Głuch Oscillate & Antoni „Ziut” Gralak

Krzysztof Głuch – piano

Krzysztof Głuch Oscillate & Antoni „Ziut” Gralak – Katowice, Panorama Klub, 14 sierpnia 2021

Zebraliśmy się tego pięknego, letniego wieczoru w przestrzeni ogródka klubu Panorama w Katowicach aby wykonać wyjątkowy koncert zespołu Krzysztof Głuch Oscillate przede wszystkim ze względu na to, że gościliśmy na scenie niezwykłą postać – genialnego Antoniego „Ziuta” Gralaka, który bez wątpienia ubogacił ten wieczór dźwiękami swojej trąby.

Wyjątkowości dodawał również fakt, że był to nasz pierwszy koncert, który zagraliśmy po śmierci naszego przyjaciela Andrzeja Ruska, którego miejsce godnie zajął basista i kontrabasista, z którym współpracowaliśmy już nie pierwszy raz – Maciej Kitajewski.

Tego wieczoru ofiarowaliśmy publiczności to co w muzyce lubimy najbardziej i to co projektowi Oscillate przyświeca od początku jego istnienie czyli otwartość, eklektyzm oraz nienachalne oscylowanie pomiędzy nurtami muzycznymi, które nas fascynują i inspirują.

Na program koncertu składał się materiał skomponowany przez lidera formacji, z tekstami wokalistki Agnieszki Łapki, który można usłyszeć na naszych płytach, aczkolwiek nie zabrakło również premierowego wykonania.

Publiczność mogła usłyszeć klimatyczne ballady jak „Between My Secrets” czy „Summer Without Butterflies” wzbogacony hipnotyczną partią improwizowaną, bardziej energetyczne i jazz-rockowe, momentami zahaczające o free „All I Know”, „Gone for Good” czy „You know What I Want”, bluesa „Hold On, Step Back, Wait Out” czy funkująco-groove’ujący „You”.

Nie brakowało rozbudowanych partii improwizowanych w których szczególną uwagę i pokłon trzeba oddać „Ziutowi”, który swoimi dźwiękami

Antoni „Ziut” Gralak – trąbka

przenosił nas w piękne muzyczne przestrzenie. Były to satysfakcjonujące

godziny i mam nadzieję, że publiczność licznie zgromadzona w klubie również podziela nasze odczucia co sugerowały żywe reakcje i entuzjastyczne przyjęcie naszych dźwięków.

Zespół zagrał w składzie:
Maciej Kitajewski – bass, kontrabas
Arek Zyber – realizacja dźwięku