Kwintet New Bone w Teatrze Muzycznym ROMA

Kwintet New Bone

Kwintet New Bone w Teatrze Muzycznym ROMA

21.01.2022, godz. 19:30

Nova Scena – wejście od ul. Św. Barbary 12.

Tu kup bilet

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami zespół utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O jego dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania tą formacją także poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.

Do tej pory artyści prezentowali się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 roku. Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 roku. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. W lutym 2014 roku zespół – przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie – po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu występował w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 roku grupa wystąpiła w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018 roku. na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, „New Bone” wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii” i spotkał się z gorącym przyjęciem rosyjskiej publiczności. W grudniu 2019 roku muzycy po raz kolejny odwiedzili Białoruś, gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.

Na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA kwintet zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty LONGING.

Skład zespołu:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn