Graficzne impresje koncertowe Mai Tomaszewskiej

Maja Tomaszewska (ur. w 1995 r.) jest studentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Należy do grupy malarskiej „Autonomia”. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach artystycznych w kraju i za granicą.
W twórczości najbardziej fascynuje ją możliwość zatrzymania ulotnej chwili. Wierzy, że autentyczność, lekkość  emocje wrażeniowej notatki nigdy nie będą zastąpione godzinami pracy nad jednym dziełem. Największym kunsztem jest dla niej umiejętność postawienia jednej kreski, która od razu trafia „w punkt”. Szkicowanie towarzyszy jej zawsze. Chwyta za pióro w każdej sytuacji, kiedy spostrzega coś, co w jakiś sposób ją poruszy.
Prezentowany cykl przedstawia sceny z koncertów i miejsc powiązanych ze środowiskiem muzycznym – również bliskim sercu autorki.


Jeśli malujesz, rysujesz, fotografujesz, piszesz lub w jakikolwiek inny sposób uprawiasz działalność artystyczną, której tematem jest jazz – przyślij nam efekty swojej pracy. Postaramy się je prezentować na naszej stronie internetowej.

A teraz zapraszamy do obejrzenia rysunków Mai, tworzonych na żywo podczas koncertów!
Tytuły prac pojawiają się po najechaniu kursorem na daną grafikę lub kliknięciu jej.

[photomosaic nggid=”4″]