Manu Summer Jazz Sundays

Oprac. Ewa Kałużna, Fot. Jazz Forum

4 sierpnia 2019. rozpoczyna się w Łodzi
10. edycja festiwalu

MANU SUMMER JAZZ SUNDAYS.

Jak co roku, lato w Manufakturze to czas koncertów i muzycznych inspiracji.
Tegoroczna odsłona Manu Summer Jazz Sundays to już dziesiąta edycja festiwalu, która wypełni wszystkie sierpniowe niedziele.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Podczas niedzielnych koncertów na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze usłyszymy najlepszych polskich muzyków. Bohaterami pierwszego koncertu 4 sierpnia 2019 będą wokalistka Dorota Miśkiewicz i gitarzysta Marek Napiórkowski.
W cztery kolejne niedziele sierpnia na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze o godz. 17.00 odbędą się otwarte koncerty. Na festiwalowej scenie w duetach wystąpią najlepsi z najlepszych, uznani przez krytyków artyści. Nic dziwnego, jubileuszowa edycja festiwalu wymaga niezwykłej oprawy. Zagrają:
Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski 4 sierpnia
Wojciech Karolak & Paweł Serafiński 11 sierpnia
Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański 18 sierpnia
Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski 25 sierpnia.

To 10. edycja festiwalu, przyszedł więc czas na podsumowanie. Motywami przewodnimi wcześniejszych cykli były m.in. saksofon, trąbka, organy czy muzyka filmowa, a także duety.
W tym roku publiczność znowu spotka duety, ale składające się z artystów, którzy już wcześniej wystąpili na festiwalu, i zaskarbili sobie serca słuchaczy.
Dobór artystów zaczęliśmy od ukłonu w stronę publiczności i powtórzenia ubiegłorocznego koncertu Wojtka Karolaka i Pawła Serafińskiego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem” – mówi Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny projektu. „Zaprosiliśmy też Krzesimira Dębskiego z Krzysztofem Ścierańskim i Dorotę Miśkiewicz z Markiem Napiórkowskim, wszyscy oni występowali już na naszej scenie, chociaż w innych składach, i wszyscy byli gorąco przyjęci przez publiczność. Tak powstał line up idealny na jubileusz„.

Po raz pierwszy zaprezentuje się w Manufakturze duet Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski. „Wisienka na torcie” – kwituje krótko Gołębiewski.
Doskonali muzycy na zamknięcie doskonałego festiwalu. Siła tego duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół„.

Na początek, 4 sierpnia 2019, Dorota Miśkiewicz, jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, wystąpi ze znakomitym gitarzystą i kompozytorem, Markiem Napiórkowskim. Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Koncert, który pokazuje, jak wiele może dziać się na scenie i w świecie dźwięków przy użyciu dwóch podstawowych instrumentów – gitary i głosu.
Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/886681754998543/

Dyrektorem artystycznym projektu jest Tomasz Gołębiewski – muzyk, producent, organizator kilku łódzkich festiwali i projektów, m.in. Music Geyer Factory czy Grohman Orkiestra.

W tym roku organizatorzy Manu Summer Jazz Sundays otrzymali prestiżową nagrodę Radia ŁódźJazzowa Perła Łodzi – Łódzkie Wydarzenie Muzyczne Roku 2018„, która zostanie wręczona podczas Wielkiej Gali Jazzowej Grad Prix Jazz Melomani.

https://uml.lodz.pl/…/manu-summer-jazz-sundays-d…/2019/08/4/

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – „Umówmy się na stare lata” (J. Wasowski / A. Borowa), Live 2015

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – „Um Pincelada„, Jazz w Podziemiach Kamedulskich, Live 2015

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – „Tuńczyk” / „Jak gdyby nigdy nic” Live 2017

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – „Funny” Live 2017

4 sierpnia 2019. rozpocznie się w Łodzi 10. edycja festiwalu
MANU SUMMER JAZZ SUNDAYS.

wstęp bezpłatny