Memorial to Miles – Targi Kielce Jazz Festival

Kenny Garrett, Nils Petter Molvær, Motion Trio i Très B. wystąpią na festiwalu w Kielcach, 28 – 29 września.

28 września

TRÈS B.

Zespół założony w 2005 w Testrup w Danii wykonuje muzykę z gatunku rocka alternatywnego, indie rocka. W 2011 roku Trés B zostali laureatami Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę „The Other Hand”. Grupę tworzą Misia Furtak, Olivier Heim i Thomas Pettit. Różne pochodzenie członków zespołu wpływa na odmienne inspiracje, co prowadzi do różnorodności i oryginalność ich muzyki. Nazwa Tré

s B. oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i j

est odnośnikiem do muzyki klasy b – surowej i nieoszlifowanej.
Duża Scena KCK, godz. 18.00

NILS PETTER MOLVAER
Popularny norweski trębacz jazzowy i kompozytor. Jest uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów nowego jazzu. Jego ojciec Jens Arne także jest muzykiem jazzowym. Molvær w wieku 19 lat (w 1979) wyjechał na studia muzyczne do Trondheim. Przez wiele lat był członkiem zespołu Masqualero, w 1997 rozpoczął karierę solową. W tym samym roku wydał płytę Khmer, łączącą jazz z rockiem, muzyką elektroniczną i hip-hopem.
Artysta będzie koncertował w duecie z Dj Moritz von Oswaldem, guru elektroniki. Koncert ma formułę multimedialną
Duża Scena KCK godz. 20.00

29 września

MOTION TRIO
Trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to  światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.
Duża Scena KCK godz. 18.00

KENNY GARRETT
Amerykański saksofonista jazzowy grający w stylistyce hard bopu i post bopu.
Występował m.in. z Milesem Davisem, Freddie’m Hubbardem, Woodym Shawem, McCoyem Tynerem, Pharoah Sandersem, Brianem Blade’em, Patem Methenym, Bobbym Hutchersonem, Ronem Carterem, Elvinem Jonesem czy Mulgrew Millerem.

Kenny Garrett – saksofon altowy, saksofon sopranowy
Corcoran Holt – kontrabas
Vernell Brown – fortepian
McClenty Hunter – bębny
Rudy Bird – perkusja
Duża Scena KCK godz. 20.00

źródło: http://jazzforum.com.pl