Michał Urbaniak otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Popkillera!

„Stardust” from „Jazz Legends 3”, wyd. 2020

Oprac. Muzeum Jazzu

2020 Jazz Legends 3

1985 Village Vanguard: Mike Gerber, Michał Urbaniak, Ron Carter (YouTube)

2020 Złoty Popkiller (facebook.com/UrbanatorBand)

 

MICHAŁ URBANIAK otrzymał prestiżową nagrodę ZŁOTEGO POPKILLERA!

Poleca także najnowszą płytę z serii JAZZ LEGENDS, nagraną w Village Vanguard w Nowym Jorku, z Ronem Carterem, Mike’em Gerberem i Lennym White’em – „JAZZ LEGENDS III”. Seria ukazuje się od 1997.

Podczas całej swojej kariery muzycznej, Michał Urbaniak grał z największymi muzykami jazzowymi. Na płytach w serii Jazz Legends znajdują się nagrania z udziałem sław nowojorskiej i światowej sceny jazzowej. Seria ta należy do nurtu jazzu akustycznego.

Materiał na pierwszą płytę został nagrany w 38. urodziny Michała Urbaniaka, 22 stycznia 1981, podczas tygodniowych występów w słynnym nowojorskim klubie Village Vanguard. Podczas nagrań, do klubu został zaproszony Horace Silver, ulubiony jazzowy kompozytor Urbaniaka. Trzy utwory Silvera znalazły się na płycie – „Yeah”, „Silver Serenade” oraz „Cookin’ at the Continental”. W trakcie nagrań, Silver podziwiał mistrzowską sekcję rytmiczną oraz interpretacje swoich własnych kompozycji. Powiedział, że jest „zachwycony współbrzmieniem skrzypiec z gitarą” w utworach, które pisane były przecież na trąbkę i saksofon. Na płycie zagrali:
Michał Urbaniak – violin
Kenny Barron – piano
Ted Dunbar – guitar
Buster Williams – bass
Roy Haynes – drums


„Jazz Legends 1” Full Album 1997

Druga płyta serii ukazała się 19 kwietnia 2011 – „Jazz Legends 2 – Friday Night at the Village Vanguard”. Michał Urbaniak wystąpił tu z pianistą Michaelem Gerberem i basistą Ronem Carterem, a na perkusji zagrał Lenny White. Nagranie pochodzi z koncertu live, zarejestrowanego 11 stycznia 1985 w Village Vanguard.

Michał Urbaniak pisze: „Granie w Village Vanguard jest jednym z największych marzeń każdego muzyka jazzowego. Nie jesteś prawdziwym jazzmanem, jeśli nie grałeś w Village Vanguard. Nagrania z tego klubu to rarytasy dla kolekcjonerów muzyki jazzowej. Mnie udało się zagrać tam kilka razy, na dodatek z najlepszą sekcją rytmiczną na świecie. Mam nadzieję, że nagrania z piątkowej i sobotniej nocy w Village, przyniosą słuchaczom wiele pozytywnych emocji, jakie towarzyszyły mnie podczas tamtych koncertów. Życzę miłego odbioru”.

„Softly as In a Morning Sunrise” from „Jazz Legends 2” 1985, wyd. 2011

„Cafe Mirage” from „Jazz Legends 2” 1985, wyd. 2011

Trzeci album, „Jazz Legends 3”, ukazuje się teraz. Na płycie znajdują się nagrania z koncertu w Village Vanguard w Nowym Jorku, 11 stycznia 1985:
Michał Urbaniak – violin
Michael Gerber – piano
Ron Carter – bass
Lenny White – drums

„Stardust” from „Jazz Legends 3”, wyd. 2020

Gratulujemy ❤

Michał czuje się dobrze, pozdrawia wszystkich bardzo serdecznie ❤

Fot. 2020 „Jazz Legends 3” (facebook.com/pg/UrbaniakMichal) / 1985 Village Vanguard: Mike Gerber, Michał Urbaniak, Ron Carter (YouTube) / 2020 Złoty Popkiller (facebook.com/UrbanatorBand)