Muzyczny Tyrmand. Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

Muzyczny Tyrmand to projekt inspirowany twórczością Leopolda Tyrmanda. Zespół Eskaubei i Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat takie powieści jak: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły, „Filip” oraz „Dziennik 1954”, przepuścił je przez swoją artystyczną wrażliwość i poddał własnym interpretacjom, w efekcie czego powstały 4 premierowe utwory. Około jazzowa formuła muzyczna w połączeniu z rapowanym słowem, wydaje się dziś formą wypowiedzi najtrafniej odzwierciedlającą charakter twórczości i osobowości Leopolda Tyrmanda.

Gościnnie w utworach usłyszymy takich artystów jak: Eldo, Proceente oraz Afrojax. Za oprawę wizualną projektu odpowiedzialny jest Kamil Jaczyński, który przygotował dedykowane obrazy do każdego z utworów.

30.07.2020 – premiera on-line utworu „Nic na pewno” – Eskaubei i Tomek Nowak Quartet feat Proceente, inspirowanego powieścią „Siedem dalekich rejsów”

30.08.2020 – premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Zły” – Eskaubei i Tomek Nowak Quartet feat. Afrojax.

30.09.2020 – premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Dziennik 1954”, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet feat Eldo

30.10.2020 – premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Filip” – Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

Projekt realizuje rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura.
Partnerzy: Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Muzeum Jazzu
Partnerzy medialni: JazzSoul.pl, AxunArts, soulbowl.pl TVP Kultura

Premiery utworów odbędą się na kanale youtube zespołu EiTNQ

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.