Nowy album Pawła Serafińskiego i Not Necessary Band – „Niekoniecznie Konieczny”

Oprac. Ewa Kałużna. Fot. Wikipedia / last.fm

Album 2021

Paweł Serafiński

Kuba Raczyński

NOWY ALBUM PAWŁA SERAFIŃSKIEGO
„NOT NECESSARY BAND – NIEKONIECZNIE KONIECZNY”

KONCERT 22 października 2021, godz. 19
Dom Literatury w Łodzi, ul. Roosevelta 17

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/600546951084399

„Z dala od powszechnych rejestracji jazzu w wykonaniu polskich muzyków, pojawiają się nagrania, które ujmują nie tylko kolorytem pomysłów, ale przede wszystkim doskonałym rozpracowaniem repertuaru i perfekcyjnym doborem muzyków. Dzieje się tak nie tylko, gdy debiutanci zapraszają do grania uznane gwiazdy, ale przede wszystkim, gdy uznane osobowości z dumą wkraczają do studia i proponują kolejną, ważną sesję.

Taka jest płyta „Niekoniecznie Konieczny” kwartetu Not Necessary Band.

Bohaterem albumu jest Paweł Serafiński, jeden z najlepszych polskich organistów jazzowych, kompozytor, producent i aranżer, znany m.in. z jazzowych opracowań muzyki filmowej Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Korzyńskiego, Krzesimira Dębskiego i Henryka Warsa.

Hammondzistę wspiera na płycie znamienite trio – Piotr Baron, Kuba Raczyński oraz Radek Bolewski.

Zestaw ciekawych, autorskich kompozycji Pawła Serafińskiego, rozbudowany został o kompozycje klasyka, Zygmunta Koniecznego, m.in. o kultowy ”Tomaszów’’, wylansowany wiele lat temu przez Ewę Demarczyk, czy hymn krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, „Ta nasza młodość”, z nowym tekstem autorstwa duetu Czizz & Spinache (Bartek Serafiński i Paweł Grabowski), członków popularnego hip-hopowego składu Thinkadelic, nagrany z ich gościnnym udziałem, jako „Buntem niespełnionym jesteś”.

(Na podst. jazz.pl)

Premiera albumu miała miejsce 18 września 2021.

Różnorodny repertuar, nieszablonowe aranżacje, znakomite partie solowe, a ponadto, pełne inwencji solówki lidera – to wszystko wyznacza klasę tej płyty.

Paweł Serafiński proponuje słuchaczom muzykę niekonwencjonalną i odbiegającą od utartych schematów, skłaniającą do zadumy i refleksji, muzykę wielu barw i nastrojów, zaaranżowaną z polotem i smakiem. Jego grę na organach Hammonda charakteryzuje wysoki kunszt improwizacji oraz mistrzowska umiejętność operowania barwą instrumentu. Serafińskiemu należą się także pochwały za muzyczną dojrzałość. Nie usiłuje udowadniać, że jest wirtuozem – po prostu wspaniale i swobodnie gra (empik.com).

Muzycy:
Paweł Serafiński (leader) – arrangement, Hammond organ
Piotr Baron – tenor sax, bass clarinet
Kuba Raczyński – sopranino sax, soprano sax, alto sax, bass clarinet
Radek Bolewski – drums, sample pad
Guests:
Bartek Serafiński Czizz
Paweł Grabowski Spinache

Tracklist:
1. Pustelnik
2. Nam daleko nam blisko
3. Grający talerz
4. Łącznik
5. Tomaszów
6. Buntem niespełnionym jesteś.

Płyta do nabycia w Empiku oraz pod adresem biuro@viaculturae.eu

KONCERT „Niekoniecznie Konieczny” w wykonaniu Not Necessary Band w DOMU LITERATURY w Łodzi

Piotr Baron

22 października 2021, godz. 19

Organizatorzy: Dom Literatury w Łodzi

Fundacja Wspierania i Rozwoju Kultury VIA CULTURAE

NAVICULA.M Sp. z o.o.

Bilety do nabycia w Domu Literatury w Łodzi.

Wstęp 40 zł. Rezerwacje tel. 42 636 68 38

Po koncercie odbędzie się s p o t k a n i e z wybitnym kompozytorem, Zygmuntem K o n i e c z n y m.

P o l e c a m y!

Fot. Wikipedia / last.fm