cze 30 2017
OFERTA WYSTAWIENNICZA
Przedstawiamy propozycję ekspozycji wystaw.
Muzeum Jazzu działa od 2012 roku i jest w posiadaniu bogatego zbioru eksponatów związanych z historią polskiego jazzu. Nie dysponując stałą ekspozycją prezentuje swoje zbiory na wystawach towarzyszących imprezom jazzowym i kulturalnym w całym kraju. Od początku swojego istnienia Muzeum zorganizowało już 106 wystaw w 34 polskich miastach i miejscowościach. Szczegółowe informacje o tych imprezach znaleźć można w zakładce NASZE WYDARZENIA . Poniżej prezentujemy kilka wybranych zdjęć i schematów pozwalających zrozumieć jak mogą wyglądać kolejne wystawy do organizacji których Muzeum Jazzu może zostać zaproszone w przyszłości.
Część wystawy Muzeum Jazzu przedstawiająca wybrane spośród kilku tysięcy eksponatów będących w posiadaniu Muzeum Jazzu. Towarzyszyła ona festiwalowi Złota Tarka w 2013 r. w Iławie.
29 października 2012. Wystawa towarzysząca koncertowi z okazji 80-tych urodzin Jerzego Tataraka, jakie Muzeum Jazzu zorganizowało jubilatowi w warszawskim „PROMIE KULTURY” na Saskiej Kępie.
15 czerwca 2013. Wystawa historycznych plakatów Muzeum Jazzu podczas „Nocy Muzeów 2013” w „Muzeum Historycznym Warszawy” przy rynku Starego Miasta.
Z okazji Nocy Muzeów w roku 2016 MUZEUM JAZZU przedstawiło swoje najcenniejsze zbiory jako ekspozycję w CENTRUM KULTURY i SZTUKI w Skierniewicach. Forpocztą tej wystawy była prezentacja dwa tygodnie wcześniej wystawy fotograficznej zdjęć polskich jazzmanów, autorstwa GRUPY FOTO JAZZ, która to wystawa towarzyszyła koncertowi Stanisława Soyki w miejscowym kinie Polonez. Na wystawie w skierniewickim CENTRUM KULTURY i SZTUKI przy ulicy Reymonta zaprezentowaliśmy między innymi szereg cennych pamiątek od znanych muzyków, jak Krzesimir Dębski, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Tomasz Szukalski, Henryk Alber, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i wielu innych. Przywieźliśmy do Skierniewic instrumenty, fotografie, płyty jazzowe, rzeczy osobiste znanych osób ze świata jazzu.
NOC MUZEÓW 2017 Muzeum Jazzu w Zamku Królewskim.
Wystawa pamiątek po artystach:
Andrzeju Brzeskim, Janie Walasku, Januszu Baluzie Kozłowskim, Michale Kulentym, Januszu Muniaku.
fot. Wiesława Czarnecka-Koźlik
Ekspozycja wystawy podczas Adi Jazz Festival 2013 w Łodzi.
15-16 sierpnia 2015. Wystawa fotografii Muzeum Jazzu towarzysząca SOLIDARITY OF ARTS w Gdańsku. Stelaże z fotografiami mogą być również eksponowane na zewnątrz.
Widok przestrzenny samonośnego stelaża wystawienniczego, do ekspozycji 32 fotografii o rozmiarach metr na metr.
Stelaż do fotografii o rozmiarach 1 metr na 1 metr można formować dowolnie, np:
długość 6 m,
szerokość 2 m,
wysokość 2 m.
Na rys. schemat stelażu na 40 fotografii.
32 prace, 12 od strony patrzącego na zamieszczony rysunek:
długość 6 m,
szerokość 1 m,
wysokość 2 m.
32 prace:
długość 5 m,
szerokość 2 m,
wysokość 2 m.
28 prac:
długość 4 m,
szerokość 2 m,
wysokość 2 m.
20 prac:
długość 3 m,
szerokość 2 m,
wysokość 2 m.
16 prac:
długość 2 m,
szerokość 2 m,
wysokość 2 m.