Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz w CKiS Skierniewice

Bilety: 30 zł – normalny
Liczba miejsc ograniczona.
Tu kup bilet

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Na marcowym koncercie będziemy gościć muzyków, którzy w doskonałych proporcjach łączą muzykę kubańską, jazz i fusion.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to międzynarodowa formacja prowadzona przez kontrabasistę Rolanda Abreu – urodzonego na Kubie muzyka, który trafił do Wrocławia, gdzie ukończył Akademię Muzyczną. Obok lidera trzon zespołu stanowią Taras Bakovskyy (saksofonista ukraińskiego pochodzenia, uczeń Piotra Barona), pianista Paweł Kukuła (studiuje w klasie Kuby Stankiewicza na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) oraz utalentowany perkusista Dominik Jaske. Młodzi artyści to wybitni instrumentaliści i barwne osobowości sceniczne.

Muzycy wykonują taneczne połączenie jazzu, fusion z tradycyjną muzyką kubańską. Rytmicznemu transowi towarzyszą ogniste improwizacje, a wszystko to ubrane jest w kunsztowne kompozycje i aranżacje zespołu.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz zbierają laury na festiwalach jazzowych od Jazzu Nad Odrą przez Jazz Juniors. Zespół wydał dwie płyty “Juntos Por Siempre” (V Records 2019) oraz “Roots” (V Records 2020). Obecnie zespół pracuje nad wydaniem trzeciej płyty, która ukaże się nakładem V Records jeszcze w tym roku.