Spotkanie z Tomaszem   Lachem, autorem książki „Ostatni tacy przyjaciele: Komeda, Hłasko, Niziński”

Oprac. Radosław Czapski na podst. JAZZ FORUM

• Spotkanie wokół książki „Ostatni tacy przyjaciele Komeda. Hłasko. Niziński” z jej autorem Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej
  • sobota, 8 czerwca 2024 r. o godz. 12.00
  • W ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej
  •

Fot. Anna Lach

Oprac. Radosław Czapski na podst. JAZZ FORUM

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej
  • 8 czerwca 2024 r. o godz. 12.00
  • W ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej
  • Fragmenty książki w interpretacji aktora
  • Wystawa pt. „Komeda” wypożyczona z Muzeum Jazzu w Warszawie
  • Muzyka wraz zapowiedziami Leopolda Tyrmanda
  •

Serdecznie zapraszamy 8 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 na spotkanie wokół książki „Ostatni tacy przyjaciele Komeda. Hłasko. Niziński” z jej autorem Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej mające się odbyć w ramach XX edycji Festiwalu Otwartych Ogrodów w Podkowie Leśnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej.

Spotkanie prowadzić będzie Igor Mertyn scenarzysta m.in. filmu o historii polskiego zespołu jazzowego pt. „Na zawsze Melomani” prezentowanego dwukrotnie przez podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

Wysłuchamy także fragmentów książki w mistrzowskiej interpretacji aktora Marcina Popczyńskiego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa wypożyczona z Muzeum Jazzu w Warszawie pt. „Komeda” nt. najważniejszych wydarzeń z życia Krzysztofa Komedy, ilustrująca je: fotografiami, plakatami, afiszami i okładkami płyt z tych wydarzeń. Prezentacji wystawy dokona jej Autor Andrzej Rumianowski.

Tło dźwiękowe wydarzenia stanowić będzie muzyka wraz zapowiedziami Leopolda Tyrmanda pochodząca z płyty: „Jazz 56: I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej w Sopocie (live)”