The Blues Is Alive and Well – Magda Piskorczyk, Andrzej Kownacki

The Blues Is Alive and Well – Magda Piskorczyk & Andrzej Kownacki
Plakat wydarzenia


 
The Blues Is Alive and Well – Magda Piskorczyk & Andrzej Kownacki
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
24 marca 2023 r. (piątek); godz. 20:00
ul. Reymonta 33
Sala Koncertowa

Bilety: 50 zł
tu kup bilet

„Blues żyje i ma się dobre”, tak można przetłumaczyć na język polski tytuł jednego z ostatnich albumów giganta bluesa Budyy’ego Guy’a „The Blues Is Alive and Well”.

W Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach jak najbardziej podpisujemy się pod tym hasłem, co więcej już niebawem wraz z Magdą Piskorczyk i Andrzejem Kownackim postaramy się to potwierdzić. Oczywiście bluesowym koncertem!

Magda Piskorczyk – wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wielokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nazwana we Francji „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Artystka wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

Andrzej Kownacki – perkusista o wielu twarzach – gra zarówno z orkiestrami symfonicznymi i dętymi, chórami gospel, jazzowymi Big-bandami, zespołami grającymi muzykę etniczną, jak i zespołami rockowymi czy bluesowymi. Występował na takich festiwalach jak: „Satyr Blues Festival”, „Jimmiway Festival”, „Polish Boogie Festival” czy „Olsztyńskie noce bluesowe”. Aktualnie jako czynny muzyk i pedagog działa aktywnie na berlińskiej scenie muzycznej.