„Tyrmand to jazz” – Krakowskie Zaduszki Jazzowe 2020

Utwór „Nic na pewno” czyli powieść Leopolda Tyrmanda „Siedem dalekich rejsów”, którą grupa Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepisała na język muzyki. Eskaubei & Tomek Nowak QuartetGdzie jest zły? ft. Afrojax, Mr. Krime

Krzesimir Dębski
fot. Andrzej Rumianowski / Muzeum Jazzu

ICE Kraków Congress Centre, Marii Konopnickiej 17, Kraków, Poland

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie pt. „Tyrmand to jazz„, które odbędzie się w czwartek 29 października br. w ICE Kraków o godz. 20:30 w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych Plus 2020.

Tyrmand to jazz” to koncert z elementami inscenizowanymi i projekcjami multimedialnymi dedykowany legendarnemu pisarzowi i promotorowi jazzu – Leopoldowi Tyrmandowi.

Osią koncertu będą utwory specjalnie skomponowane i wykonywane przez zespół Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet oraz Mr. Krime z okazji obchodów Roku Leopolda Tyrmanda ogłoszonych w stulecie jego urodzin.

Inspiracją dla artystów były powieści Tyrmanda: „Zły„, „Siedem dalekich rejsów„, „Dziennik 1954” czy „Filip„. Muzyce jazzowo-hip hopowej i tekstom rapera Eskaubei towarzyszą filmy i zdjęcia.
Osobną część koncertu stanowić będą improwizowane muzyczno-aktorskie etiudy inspirowane twórczością Tyrmanda w wykonaniu skrzypka Krzesimira Dębskiego i performera elektronicznego Tadeusza Sudnika. Specjalnym gościem koncertu będzie jeden z pionierów polskiego jazzu, kolega Tyrmanda – pianista i klarnecista Lesław Lic.

Bilety w cenie 80 i 60 zł. dostępne na ticketmaster.pl https://www.ticketmaster.pl/event/20053
a od przyszłego tygodnia biurze organizatora ul. Karmelicka 52/1 w godz.10-16 (tel.12 633 28 39) oraz w Info Kraków ul. Jana 2

Utwór „Nic na pewno” czyli powieść Leopolda Tyrmanda Siedem dalekich rejsów, którą grupa Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepisała na język muzyki. Eskaubei & Tomek Nowak QuartetGdzie jest zły? ft. Afrojax, Mr Krime Więcej o tym utworze na stronie Muzeum Jazzu

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Gdzie jest zły? ft. Afrojax, Mr Krime Więcej o tym utworze na stronie Muzeum Jazzu