Tyrmand w Kaliszu – 131 wystawa Muzeum Jazzu

Oprac. Andrzej Rumianowwski, fot. Andrzej Rumianowski

Wystawa Muzeum Jazzu pt: „TYRMAND kalendarium życia” jest przygotowana do ekspozycji, podczas 47 edycji Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.
Festiwal odbędzie się online w dniach 17-20 grudnia 2020 roku.

Wystawę, jak i cały festiwal będzie można zobaczyć w formie online. Jeśli jednak warunki epidemiczne na to pozwolą wystawę będzie można także obejrzeć w budynku Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu do dnia 10 stycznia 2021 roku.
Autor wystawy, Andrzej Rumianowski zaprasza.

TYRMAND, kalendarium życia ,
to wystawa przedstawiająca życiorys Leopolda Tyrmanda, opisująca w bardzo zwięzłej formie wszystkie etapy jego trudnego, ale jakże barwnego życia.

Z wystawy dowiemy się o jego przedwojennej historii, maturze, wyjeździe do Paryża, okresie wojennym w Wilnie, Niemczech, Austrii, Norwegii, powojennym przyjeździe do Polski, wyjeździe do Ameryki, o jego książkach, pasji do jazzu i kobiet.

To wszystko na 30 planszach z fotografiami i tekstem w języku polskim i angielskim.

Każda z plansz zawiera kod QR, przekierowujący do odpowiedniego wpisu uzupełniającego na stronie www.muzeumjazzu.pl

Wystawa pt: „TYRMAND kalendarium życia” to 130 ekspozycja Muzeum Jazzu, a Kalisz jest kolejnym, 40 miastem, jakie Muzeum Jazzu z wystawami odwiedziło.

Rok 2020, uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej
został ogłoszony Rokiem Leopolda Tyrmanda

16 maja 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Leopolda Tyrmanda, zaś 19 marca 2020 roku minęła 35 rocznica jego śmierci.

link do programu festiwalu:
Program Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu