Wystawa „A story of Polish Jazz”

Wystawa Andrzeja Rumianowskiego, pt. „A story of Polish Jazz”, zainspirowana przebojem Jarka Śmietany pod tym samym tytułem, zawierała 78 fotografii, wszystkich artystów wymienionych w tym utworze.
Wystawa premierę swoją miała 4 października 2009 r. w Filharmonii Narodowej w   Warszawie, towarzysząc koncertowi 20 muzyków.
Na scenie obok Jarka Śmietany wystąpili: Ewa Bem, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Krzesimir Dębski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Janusz Baluza Kozłowski, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Sikała, Adam Czerwiński, Robert Majewski, Mariusz Bogdanowicz, Paweł Dobrowolski, Jaron Stavi, Paweł Tomaszewski, Marcin Bąk, Marcin Guzik i Patrycja Olton.
Koncert prowadził red. Marek Gaszyński.

Kliknij fotografię i zobacz relację

ofertaMJ_000080

Wystawa miała ponad 100 ekspozycji w 35 miastach.

Na fotografii obok wystawa podczas Adi Jazz Festival w Łodzi od 5 do 19 X 2013. (widok połowy ekspozycji)

fot. Andrzej Rumianowski

Kompletna wystawa, zawierająca 80 plansz
o rozmiarach metr na metr, prezentowana jest na dwóch stelażach o rozmiarach 6 x 2 m. każdy.