Wystawa plakatów ze zbiorów Muzeum Jazzu, 35 wystawa Muzeum Jazzu.

Jan PTASZYN Wróblewski - proj. R

Jan PTASZYN Wróblewski - proj. R. Olbiński

W dniach od 10 lutego - 19 marca 2014, w filii Fabryki Trzciny na Skwerze Hoovera (obok pomnika Mickiewicza), można było oglądać plakaty jazzowe z naszych zbiorów. Muzeum Jazzu przedstawiło tam m. in. plakaty z lat 50-tych i 60 -tych, plakaty z pierwszych Jazz Jamboree oraz prace naszych najlepszych grafików, takich jak Rosław Szaybo, Rafał Olbiński, Andrzej Pągowski, Jan Sawka, Jerzy Duda-Gracz, Waldemar Świerzy czy Andrzej Mleczko. Były też plakaty z zagranicznych koncertów naszych jazzmanów oraz koncertów łączących jazz z muzyką klasyczną. Był jazz tradycyjny i współczesny. Wichary i Komeda, Louis Armstrong (plakat filmowy) i Dave Brubeck (z historycznej wizyty w Polsce w 1958 roku). Plakaty ze "Złotej Tarki" i z "Jazzu nad Odrą", plakaty pokazujące "drzewa genealogiczne" jazzu amerykańskiego i europejskiego. W sumie wystawionych było ok. 60 plakatów. W owym czasie, była to największa prezentacja plakatów z naszych zbiorów. Mimo że posiadamy ich setki, to do czasu uzyskania własnego, dużego lokalu wystawienniczego, możemy pokazywać tylko fragmenty naszego zbioru.

Bardzo dziękujemy Eji Trzcińskiej, Fabryce Trzciny i Michałowi Kwiatkowskiemu (Shim-Sham) za pomoc w organizacji wystawy.

Adres: SKWER , ul. Krakowskie Przedmieście 60A, Warszawa

pierwsze Jazz Jamboree

Pierwsze Jazz Jamboree - 1958 r.

Polish Poster

Jazz nad Odrą '75 - proj. J. Sawka