Tyrmand w Kaliszu 1. – 131 wystawa Muzeum Jazzu

Wystawa poświęcona Leopoldowi Tyrmandowi wyeksponowana na 47. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu pokryła planszami ściany po obu stronach długiego foyer Centrum Kultury i Sztuki.

Tyrmand. Kalendarium życia” dokumentuje w lapidarnym skrócie, fotografiami i opisami w języku polskim i angielskim kolejne fazy z życia legendarnego pisarza: Warszawa, Paryż, Wilno, tułaczka wojenna na Zachodzie Europy, powrót do Polski, YMCA, okres frenezji jazzu, emigracja, USA. Fascynująca ścieżka życia.

Autorem wystawy jest Andrzej Rumianowski, prezes Muzeum Jazzu.
Chciałbym tam wrócić i obejrzeć spokojnie wszystkie plansze. Jest ich kilkadziesiąt.
                                                  Paweł Brodowski, JAZZ FORUM

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części filmowej relacji z wystawy – biografii Leopolda Tyrmanda, autorstwa Andrzeja Rumianowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części filmowej relacji z wystawy – biografii Leopolda Tyrmanda, autorstwa Andrzeja Rumianowskiego.