1. Komeda 1931. Dzieciństwo

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Archiwum Zofii Komedowej, udostępnione Muzeum Jazzu przez Tomasza Lacha

KOMEDA kalendarium życia e-wystawa autorstwa Andrzeja Rumianowskiego,
to życiorys Krzysztofa Komedy przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia.

Z wystawy dowiemy się o jego dzieciństwie, latach młodości, okresie studiów w Akademii Medycznej, pierwszych kompozycjach jazzowych, festiwalach, koncertach, ślubie z Zofią Lach, podróżach, po europie, amerykańskiej karierze i okolicznościach tragicznej śmierci.

Tu znajdziemy listę wszystkich filmów i tytuły wszystkich płyt z jego muzyką, a także spis wszystkich książek napisanych o nim.

Wystawa składa się z 23 odcinków, które sukcesywnie publikowane są na stronie Muzeum Jazzu.

Krzysztof Trzciński jako dziecko. Fot.Archiwum Zofii Komedowej

Krzysztof Trzciński urodził się 27 kwietnia 1931 r. w Poznaniu, w rodzinie zamożnego urzędnika bankowego.

Dzięki rodzicom został starannie wychowany i wykształcony. Matka bardzo wcześnie odkryła w nim wyjątkowy talent artystyczny.
Krzysztof od 5 roku życia pobierał lekcje gry na fortepianie.

Mając 7 lat, został słuchaczem klasy fortepianu w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu.

Krzysztof Trzciński jako dziecko. Fot.Archiwum Zofii Komedowej

Krzysztof Trzciński jako dziecko. Fot..Archiwum Zofii Komedowej