25. Jazz w Lesie, Sulęczyno

MAP – „Kiedy byłem”, Album Making Of 2018, „Oni zaraz przyjdą tu” 2018

Oprac. Ewa Kałużna, Fot. allsoulsjazz.com, jazzforum.com.pl

Adam Czerwiński MAP Trio Czerwiński, Lemańczyk, Wądołowski
Fot. allsoulsjazz.com

Przemek Dyakowski Take It Easy V: Artur Jurek, Dominik Bukowski, Przemek Dyakowski, Joanna Knitter, Wojciech Staroniewicz, Tomasz Sowiński, Janusz Mackiewicz
Fot. jazzforum.com.pl

25. JAZZ w LESIE, SULĘCZYNO
24-25 lipca 2020
Restauracja Chata Baryła, Zdunowice 6, 83-320 Sulęczyno
https://www.facebook.com/jazzwlesie/

P R O G R A M:
24 lipca, godz. 20 – Kameralny koncert i jam session
● MAP „Kiedy byłem” – polskie przeboje w nowych opracowaniach
Marcin Wądołowski – guitar, vocal
Piotr Lemańczyk – bass, bass guitar
Adam Czerwiński – drums.
To okazja, by usłyszeć wybitne polskie piosenki – „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, „Jej portret” Bogusława Meca, „Kulig” Skaldów, „Modlitwa” Tadeusza Nalepy, czy „Pod Papugami” Czesława Niemena, specjalnie zaaranżowane przez zespół. Na płycie „Kiedy byłem” znaleźć można dobry jazz, pięknie brzmiącą muzykę akustyczną oraz rock’n’roll. Wszystko przy jednoczesnym utrzymaniu wspaniałego klimatu i emocji słynnych piosenek, a jednocześnie z zamiarem tchnięcia w nie nowego ducha.


MAP – „Kiedy byłem”, Album Making Of 2018

MAP – „Oni zaraz przyjdą tu” 2018

25 lipca, godz. 20 – Koncert plenerowy
● Przemek Dyakowski Take It Easy – promocja najnowszej płyty, poświęconej muzyce Jerzego Dudusia Matuszkiewicza „Take It Easy V – Ach, to był szał”:
Joanna Knitter – vocal
Przemek Dyakowski – tenor sax
Dominik Bukowski – vibraphone
Janusz „Macek” Mackiewicz – bass
Tomasz Sowiński – drums
Guest: Wojciech Staroniewicz – sax.

Zespół najlepiej czuje się w stylistyce swingu. Tworzą go weteran polskiego jazzu, saksofonista Przemek Dyakowski, oraz młodzi, utalentowani trójmiejscy jazzmani. Gościem specjalnym jest saksofonista, Wojciech Staroniewicz.
„Ta płyta ma wyrażać nasz szacunek wobec twórczości Dudusia. Cały zespół go uwielbia, nie tylko ja. Dla mnie jest to także kontynuacja muzyki, którą razem, przez blisko dziesięć lat, graliśmy w supergrupie Swing Old Stars, z Wojtkiem Karolakiem, Januszem Kozłowskim i Andrzejem Dąbrowskim. Liderem tego zespołu był Jerzy Matuszkiewicz, który, na długo zanim zostaliśmy przyjaciółmi, był moim idolem. Nie tylko moim. Był niedoścignionym wzorem dla wielu młodych saksofonistów. Z Januszem Muniakiem, ucząc się grać, kopiowaliśmy jego solówkę z utworu „In a Bar”. Byliśmy zapatrzeni w Dudusia.
Formacja Take It Easy gra w stylistyce swingowej, którą przez długie lata Jerzy uprawiał i propagował. Stąd pomysł, by przypomnieć te przeboje sprzed lat, zaaranżowane i zagrane w sposób, który na rynku jest rzadkością. Zależało nam na tym, by ten materiał pasował do Dudusia. Myślę, że udało się, tym bardziej, że Aśka znakomicie je zaśpiewała” – mówi o płycie „Ach, to był szał’ Przemek Dyakowski (jazzforum.com.pl).
Przemek Dyakowski Take It Easy & Friends – Live @ Radio Gdańsk 2015

Adam Czerwiński / Piotr Wyleżoł – Jubileuszowy program specjalny
Piotr Wyleżoł – piano
Adam Czerwiński – drums
Guests:
Henryk Miśkiewicz – sax
Robert Majewski – trumpet
Max Mucha – bass.

Jubileuszowy Jazz w Lesie odbędzie się w nieco zmienionej formie, ze względu na pandemię koronawirusa. Koncerty na głównej scenie trwać będą tylko w sobotę, zaś w piątek, 24 lipca, odbędzie się jedynie kameralny koncert oraz jam session.
„Dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa, koncerty odbędą się na terenie otwartym, z pełnym zachowaniem zasad dystansu społecznego. Do dyspozycji będą środki dezynfekcji, a sposób organizacji skonsultowany z Sanepidem. Na miejscu będzie dostępna mała gastronomia. Ze względu na przepisy sanitarne, Ilość biletów bardzo ograniczona” – zapowiadają organizatorzy.
Nie tylko formuła będzie inna, ale też lokalizacja. Festiwal nie odbędzie się, jak dotychczas, na terenie hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie, a w Zdunowicach, nieopodal Sulęczyna.
„Przez ostatnie dni usilnie poszukiwaliśmy najlepszego miejsca i sposobu przeprowadzenia tegorocznej edycji. Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dodatkowy wieczór koncertowy w piątek 24 lipca” – podkreślają organizatorzy.
Potwierdzenie udziału należy przesłać na jazzwlesie@adamczerwinski.com