25. Summer Jazz Festival Kraków 2020. Włodzimierz Nahorny Trio.

Nahorny Trio – „Ballad Book – Okruchy dzieciństwa – Childhood Memories” – Album Trailer 2018

Oprac. Ewa Kałużna. Fot. Piotr Gruchała

Włodzimierz Nahorny Trio. Od lewej: Piotr Biskupski – perkusja, Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Fot. Piotr Gruchała

Trwa 25. SUMMER JAZZ FESTIVAL KRAKÓW 2020
22 lipca 2020, w PIWNICY pod BARANAMI wystąpi WŁODZIMIERZ NAHORNY TRIO, w składzie:
Włodzimierz Nahorny – piano
Mariusz Bogdanowicz – bass
Piotr Biskupski – drums
Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/1427724127424540/

Trio zaprezentuje program z najnowszej płyty – „BALLAD BOOK”.
Działające od 1990 Nahorny Trio, z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji, jest bazą wszystkich formacji i projektów fonograficznych Włodzimierza Nahornego. Jest to najstarsze jazzowe trio na polskim rynku muzycznym.

W 2018 trio wydało album „Ballad Book – Childhood Memories – Okruchy dzieciństwa”. Płyta zawiera w większości nowe, jeszcze nie publikowane ballady, autorstwa Włodzimierza Nahornego.
Włodzimierz Nahorny swoim najnowszym albumem zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż. Mistrz liryki powraca w muzycznych wspomnieniach do rodzinnego Kwidzyna, w którym spędził młode lata.
Płyta zawiera jedenaście kompozycji autorstwa Włodzimierza Nahornego. Wypełniona jest wyłącznie balladami, które tworzą jedną stylistyczną całość.
„Jest twórczą odpowiedzią na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji” – tak opisuje album Włodzimierz Nahorny.
W osobistą, intymną podróż do przeszłości lider zaprosił wieloletnich towarzyszy ze swojego tria, czyli Mariusza Bogdanowicza na kontrabasie i Piotra Biskupskiego na perkusji.

Nahorny Trio – „Ballad Book – Okruchy dzieciństwa – Childhood Memories” – Album Trailer 2018